RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Trzy nielegalne podłączenia prądu w mieszkaniach rudzian!

 • Dodano: 2022-01-28 08:30, aktualizacja: 2022-01-28 09:15

Rudzcy policjanci na bieżąco prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej. W wyniku podjętych kontroli ujawnili trzy nielegalne podłączenia w mieszkaniach. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Policjanci wciąż ujawniają nielegalny pobór prądu

Policjanci z komisariatu w Rudzie i Wirku wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tego typu akcje sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem najemcy mieszkań przy ulicy Nowaka, Bytomskiej i Furgoła zostali przyłapani jak kradli prąd.

Co grozi za kradzież energii elektrycznej?

Policja przypomina, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów, bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj »

 • gość

  na lipinach 90% nie płaci a wszędzie świeci

 • Darek D.

  Żenada wiadomość dnia . 500 ludzi pracuje w rudzkiej policji i 3 prądy sukcesem…

 • norbi

  gdzie mozna takowa kradziez zglosic? bezposrednio na policje? tauron nic z tym nie robi

 • Rudzianin

  Przykre jest to, że jak zakłady energetyczne okrada ją ludzi jak mają swoje urządzenia przesyłowe posadowione na ich prywatnych działkach to trzeba się sądzić latami z zakładami energetycznymi. Gdzie jest prawo własności w tym kraju. A ludzi których nie stać na prąd podłącza się nielegalnie maja iść siedzieć i zapłacić za prad. Dlaczego zakładu energetyczne nie ponoszą odpowiedzialności. Zasada duży może więcej????

 • Rudzianka

  Jedni płacą drudzy kradną. Czasy nie są łatwe, ale niepopieram takiego rozwiązania sprawy.

 • Zoe

  U mnie w klatce kradną od kilku lat i co ???

 • Amper

  Podaj adresckestem elektrykiem i odłączę

 • Volt

  Jeśli jesteś tak dobry, jak dobrze piszesz, to lepiej się tego nie dotykaj... :-)

 • Sasiad

  Podaj adres

 • Miki

  I nie chcą się podzielić?

 • Rudzianka

  To, idź i to, zgłoś. Proste jak drut.

 • n4u

  powinni dożywocie dostać za próbę zabójstwa ...Potem jak taki spowoduje pożar to straty idą w setki tysięcy a ty nic z niego nie ściągniesz bo to patologie kradną prąd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.