Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Tutaj połączysz naukę ze sportową pasją..."

  • Dodano: 2022-04-15 12:15

Jedyna w mieście Szkoła Mistrzostwa Sportowego prowadzi rekrutację na rok szkolny 2022/2023. Oprócz specjalizacji z pływania, akrobatyki oraz piłki nożnej placówka wprowadziła także nowy kierunek dla uczniów klasy 1 szkoły podstawowej – klasę o profilu sportowo – językowym.

„Tutaj połączysz naukę ze sportową pasją...” w pełni potwierdzają uczniowie jak i rodzice dzieci uczęszczających do placówki, która mieści się w Rudzie Śląskiej Kochłowicach przy ulicy Tunkla 147A.

16 godzin treningów, w tym także zajęcia wychowania fizycznego w pełni zaspokajają zapotrzebowania treningowe uczniów szkoły. Zajęcia oparte są na autorskich programach szkoleniowych, które wkomponowane zostały w programy realizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Pływacki oraz Polski Związek Akrobatyki Sportowej. Odbycie szkolenia sportowego  wplecionych w siatkę godzin lekcyjnych (15.30 – 16.30) umożliwia przeznaczenie godzin popołudniowych na rozwijanie dodatkowych zainteresowań lub czas wolny. 

Rodzice nie muszą się martwić o dowóz dziecka na trening czy mecz. Ponadto szkoła zapewnia  sprzęt sportowy ,  zajęcia treningowe w ramach szkolnych lekcji , wykwalifikowanych trenerów, udział w rozgrywkach ligowych czy zawodach, oraz możliwość uczestnictwa w obozach sportowych.

„W przyszłym roku szkolnym  2022 /2023 postanowiliśmy wprowadzić nowość – klasę sportowo – językową. Uczniowie, którzy zdecydują się na rozpoczęcie nauki w klasie 1 będą mieli zwiększoną liczbę lekcji języka angielskiego oraz oprócz zajęć sportowych wynikających z programu nauczania także zajęcia z różnych dyscyplin sportowych – od judo, pływania poprzez tenis ziemny , szachy, lekką atletykę, gry zespołowe itp. Zakładamy, że kandydaci do tej klasy nie tylko otrzymają dodatkowe zajęcia językowe, ale także możliwość wszechstronnego rozwoju sportowego i czas aby zastanowić się nad dyscypliną w jakiej będą chcieli się specjalizować” – mówi Arkadiusz Grzywaczewski  - Dyrektor rudzkiego SMS-u. 

Sport w szkole jest ważny, ale ważniejsza jest oczywiście edukacja

Wśród uczniów rudzkiego SMSu nie brakuje uczniów bardzo zdolnych - za co chętnie nagradzamy– tylko po I półroczu bieżącego roku szkolnego nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymało 20 uczniów i uczennic na 150 uczniów szkoły podstawowej.

Poza tym cieszymy się stałą od kilku lat kadrą pedagogiczną, która stale szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje, Coraz większa liczba nauczycieli związana jest tylko z SMSem.

Szkoła oferuje także dla zainteresowanych dowóz dziecka do szkoły oraz odwóz po lekcjach do domu, dodatkowe zajęcia w kółkach zainteresowań, a dla piłkarzy możliwość uczestniczenia w dodatkowych popołudniowych treningach  indywidualnych.

„Wielu rodziców wybierając szkołę dla swojego dziecka zastanawia się także nad tym – czym różni się szkoła państwowa od niepublicznej, którą jest SMS Ruda Śląska. Organem prowadzącym, a więc instytucją decydującą o najważniejszych sprawach w organizacji szkoły jest w tym drugim przypadku Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Rudzki SMS jest bowiem szkołą społeczną, a więc prowadzoną przez Stowarzyszenie (a nie prywatne osoby czy firmę jak często mylnie jest podawane), zaś organem nadzorującym jak w przypadku szkół publicznych, jest Śląski Kurator Oświaty.  Poza tym uczniowie realizują podstawy programowe realizowane w publicznych szkołach podstawowych  i podobnie jak w szkołach publicznych , każdy uczeń otrzymuje  darmowe podręczniki „ – wyjaśnia Arkadiusz Grzywaczewski.

W rudzkiej społecznej SMS Ruda Śląska dla uczniów rozpoczynających naukę od września miesięczne czesne wynosi 250,00 zł.  Bez wątpienia za taką kwotę uczniowie otrzymują miejsce, które na pewno jest więcej niż tylko zwykłą szkołą – to miejsce w którym naukę łączą ze sportową pasją!

Aktualnie trwa rekrutacja elektroniczna do SMS Ruda Śląska. Więcej o szkole na www.smsrudaslaska.pl oraz https://www.facebook.com/SMSRudaSlaska

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 733 571 941 oraz 504 197 289. Istnieje  możliwość spotkania z Dyrekcją szkoły oraz zwiedzenia placówki.

"Tutaj połączysz naukę ze sportową pasją..."


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również