Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczennice III LO organizują zbiórkę dla zwierzaków z „Fauny”!

 • Dodano: 2024-03-05 08:30, aktualizacja: 2024-03-05 09:24

Oto kolejny projekt rudzkich uczniów, realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii"! Grupa uczennic z III Liceum Ogólnokształcącego w ramach swojego projektu „Zwierzaki bezdomniaki” organizuje zbiórkę dla schroniska „Fauna”. Dziewczyny zapraszają również na prelekcję związaną z tematyką projektu.

Zbiórka darów

Licealistki zachęcają do przekazywania darów w postaci dobrej jakości karmy dla psów i kotów, smaczków dla psów, a także zabawek, koców i posłań. Wspomniane dary można dostarczać do wyznaczonych punktów:

 • Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina, ul. 11 Listopada 15 A, 41-705 Ruda Śląska w terminie od 4 do 15 marca w godzinach otwarcia,
 • Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Grzegorzka 9, 41-705 Ruda Śląska w terminie od 18 do 29 marca w godzinach otwarcia.

We wskazanych miejscach będzie można także podziwiać zorganizowaną przez uczennice wystawę fotograficzną, której bohaterami są podopieczni rudzkiego schroniska. Dodatkowo licealistki uruchomiły zbiórkę internetową na remont schroniskowej kociarni oraz na zakup karmy dla kotów.

Zbiórka trwa do 10 kwietnia!

Prelekcja o zwierzętach

Uczennice realizujące projekt „Zwierzaki bezdomniaki” serdecznie zapraszają na prelekcję pt. „Mój czworonożny przyjaciel”, która odbędzie się 14 marca o godzinie 11.00 w Centrum Inicjatyw Społecznych Stara Bykowina. Podczas wydarzenia zbierana będzie karma oraz akcesoria dla zwierząt. Po prelekcji uczestnicy będą mieli możliwość zobaczenia wystawy fotografii podopiecznych schroniska „Fauna”.

Akcję objęła swoim patronatem radna Ewa Chmielewska.

Uczennice III LO organizują zbiórkę dla zwierzaków z „Fauny”!

Komentarze (3)    dodaj »

 • Z Rudy

  Ponad 600tyś z budżetu miasta, 350tyś z odliczeń podatkowych za 2022, co chwila zbiórki w szkołach, przedszkolach, internecie. Ciągle mało i wieczne szkamranie. Mam wrażenie żo to nie schronisko dla zwierząt tylko intratny biznes dla prowadzących, a zwierzęta to tylko zło konieczne.

 • Ruda

  Mało tym darmozjadą już dofinansowanie się skończyło ponad 500 tyś w tamtym roku dostali .

 • Mieszkaniec

  Na faune szkoda każdej złotówki. Brak gospodarności. Kasują tyle forsy z miasta i od naiwnych z 1,5% podatku, a wiecznie mało. Może czas najwyższy zmienić władze w tym przybytku defraudacyjnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również