Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w grze miejskiej

 • Dodano: 2021-10-18 12:30

15 października w Zespole Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej obchodzono święto całej społeczności szkolnej. Uczniowie wraz z nauczycielami w bardzo ciekawy i nietypowy sposób świętowali Dzień Edukacji Narodowej oraz uczcili kolejny Dzień Papieski.

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej

W piątkowy poranek odbyła się tradycyjna akademia szkolna, a następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywanej na ulicach naszego miasta grze miejskiej "School Game, czyli o sile empatii w szkole!". 

W trakcie edukacyjnego spaceru po rudzkiej dzielnicy Wirek uczniowie poznali nie tylko historię i ciekawe zabytki miejsca, ale także wykonali dziewięć zaskakujących zadań. Kody QR zostały umieszczone: 

 • na terenie Zespołu Szkół nr 3, 
 • przy pomniku Powstańców Śląskich, 
 • pomniku ku czci pomordowanych 14 nauczycieli,
 • szybie Andrzej, 
 • w miejscu starej synagogi przy ul. Kupieckiej,
 • kościele Ewangelicko-Augsburskim, 
 • kolonii robotniczej Ficinus 
 • oraz kościele św. Wawrzyńca i św. Antoniego. 

"School Game, czyli o sile empatii w szkole!"

Głównym celem gry i jej poszczególnych zadań było umocnienie zachowań empatycznych w społeczności szkolnej oraz integracja koleżeńska. 

- Fabuła gry opierała się na przedstawieniu historii nowych uczennic, które nie potrafią odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Poszczególne punkty gry przybliżały kolejne zasady empatii, które uczniowie kierowali w stronę nowych koleżanek (Emmy i Pati), dzięki czemu lepiej wyobrazili sobie emocje i stany, w jakich znaleźć może się drugi człowiek - mówi pomysłodawczyni i główna organizatorka całego przedsięwzięcia mgr inż. Karolina Bąk.

Po dwugodzinnej grze uczniowie wrócili do szkoły. Tam mogli się ogrzać przy kubku gorącej herbaty, zakupić tradycyjne wadowickie kremówki (do których dodano cytaty kierowane do młodych, autorstwa Jana Pawła II). Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na szczytny cel.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w grze miejskiej

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Mamamuminka

  I tym sposobem długi weekend, 4 dni wolnego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.