Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 15 rok działalności

  • Dodano: 2018-10-10 13:30

Rok akademicki na rudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku właśnie ruszył. Już po raz 15. w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty rozbrzmiała pieśń „Gaudeamus igitur".

- Inaugurację piętnastego roku działalności Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uważam za otwartą. Warto być w naszej organizacji, bo jest to naprawdę sposób na życie. Wszyscy się tutaj integrujemy, uczymy, bawimy, co jest niezwykle cenne, bo szczególnie w trzecim wieku człowiek szuka drugiego człowieka – zaznaczyła Teresa Chudziak, prezes Rudzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na uroczystości zjawiło się wielu gości m.in.: prezydent Grażyna Dziedzic, wiceprezydent Anna Krzysteczko, radne Cecylia Gładysz i Agnieszka Płaszczyk, posłanka Danuta Pietraszewska czy przewodniczący Rady Seniorów — Józef Osmenda. Podczas spotkania nie zabrakło także seniorów, którzy uczestniczą w zajęciach oferowanych przez UTW.

- Dla mnie uczestniczenie w zajęciach naszego uniwersytetu to dobry sposób na samotność i nudę. W domu pewnie siedziałbym tylko przed telewizorem, a tak mam okazję poznać ciekawe rzeczy, sympatycznych ludzi, zapomnieć na chwilę o codziennych problemach i zająć się swoją edukacją, na którą często w młodości nie było czasu. Jestem słuchaczem uniwersytetu od kilku lat i, jeśli Bóg da, pozostanę nim na długo – stwierdził pan Władysław.

Po uroczystej inauguracji odbył się wykład prof. Krystyny Wojtynek – Musik pt. "Coco Chanel – drogi i zakręty sukcesu".

Rudzki UTW rozpoczął swoją działalność 15 lat temu i miał wtedy ok. 50 słuchaczy. W tym roku akademickim w zajęciach będzie brało udział ok. 250 studentów. Stowarzyszenie oferuje bardzo atrakcyjny program, z którego każdy senior może wybrać coś dla siebie. W ofercie uniwersytetu znajdują się wykłady z różnych dziedzin wiedzy, seminaria z psychologii, literatury, poezji, historii sztuki, zajęcia językowe, kursy komputerowe, koła teatralne oraz plastyczne, a także zajęcia ruchowe.

Zajęcia UTW odbywają się od października do stycznia i od lutego do czerwca. Każdy zainteresowany udziałem zgłasza się do siedziby stowarzyszenia przy ul. Tołstoja 13 w dzielnicy Czarny Las.

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął 15 rok działalności

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.