Wiadomości z Rudy Śląskiej

Uwaga na SMS-y o koniecznej dopłacie do przesyłki. Takie wiadomości to oszustwo!

  • Dodano: 2021-05-10 08:00, aktualizacja: 2021-05-10 08:13

W porę zareaguj na próbę ataku oszustów. W okresie przedświątecznych zakupów internetowych, coraz więcej osób zgłasza, że otrzymało SMS-em informację o konieczności dopłaty do przesyłki.

Prosimy o rozwagę, przez takiego SMS-a można stracić pieniądze!

Policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń prób oszustwa. Zgłaszają się do nas osoby, które otrzymały niepokojące wiadomości sms. W treści sms jest informacja o konieczności opłaty za dezynfekcję przesyłki lub dopłaty ze względu na przekroczenie jej wymiarów. Żeby dokonać tej opłaty koniecznym jest skorzystanie  z załączonego linku z wiadomością. Szczęście mają Ci, którzy w porę zorientują się o próbie oszustwa. Po kliknięciu na link wyświetla się informacja, że należy się zalogować się w swoim banku i zapłacić drobną kwotę.
To kolejna z przestępczych prób oszustw i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się pod pocztę lub firmy kurierskie. Otrzymane sms-em lub e-mailami informacje o konieczności dopłaty niewielkiej sumy, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane i pozwalającej okraść konto.

W tym szczególnym czasie pandemii, szczególnie przed świętami wielu z nas korzysta z usług dotyczących zakupów internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania do bankowości internetowej.

Apelujemy o szczególną ostrożność, oraz aby o takich próbach oszustw informować także osoby starsze. Pamiętaj! Nie klikaj w linki do płatności i nie ściągaj żadnych załączników, jeśli nie jesteście pewni ich źródła!

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Ehh

    No jak połowa milicji stoi pod willą na Żoliborzu to nie ma się co dziwić że oszuści żyją jak pączki w maśle.

  • Nina

    niech naiwni dają sie nabierać i niech płacą, tak samo jak Ci co daja sie nabrac " na policjanta"

  • Rudzianka

    Pełno tego w całej Rudzie Śląskiej i wszyscy o tym wiedzą a proceder kwitnie od lat.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.