Wiadomości z Rudy Śląskiej

Viki Gabor zwyciężyła w odbywającym się w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior

 • Dodano: 2019-11-25 10:15, aktualizacja: 2019-11-29 13:07

Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Polka otrzymała najwięcej punktów i zwyciężyła w odbywającym się wczoraj w Gliwicach konkursie piosenki Eurowizja Junior. To drugie z rzędu zwycięstwo Polski po ubiegłorocznym sukcesie Roksany Węgiel.

Polska wygrała Eurowizję Junior 2019. Wszystko za sprawą 12-letniej Viki Gabor, która zwyciężyła w Gliwicach z piosenką "Superhero”. Nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce w głosowaniu jury. O wielkim zwycięstwie Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019 zdecydowały głosy internautów. Polska wygrała konkurs z 278 punktami, pokonując Kazachstan aż o 51 punktów. To pierwszy raz w historii, kiedy państwo wygrało Eurowizję Junior drugi rok z rzędu.

- Kochani! Brak mi słów! Bardzo się cieszę z tej wygranej. Nie spodziewałam się tego! To jest najlepsza rzecz, jaka mi się przytrafiła i zapamiętam ten dzień do końca swojego życia. Wszyscy byli naprawdę świetni! Tancerze dali z siebie 100% i tak fajnie mi w tym pomogli! Dziękuję Wam Wszystkim i serdecznie Was pozdrawiam! - napisała na Instagramie Viki Gabor.

Wiktoria "Viki" Gabor ma 12 lat. Urodziła się w Niemczech, a przez kilka kolejnych lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Niedawno wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Krakowa.

Gratulacje młodej wokalistce składało wielu przedstawicieli przemysłu muzycznego, mediów, a nawet polityki. Na Twitterze gratulacje Wiktorii złożył prezydent Andrzej Duda.

Konkurs piosenki Eurowizji Junior w Gliwicach był okazją do promocji miasta i całego regionu. Przed występem każdego uczestnika emitowano krótki spot, na którym można było zobaczyć konkretne miejsca znajdujące się w województwie śląskim. W przekazie telewizyjnym mogliśmy zobaczyć najpiękniejsze miejsca w woj. śląskim m.in. Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu, Zabytkowe Osiedle Nikiszowiec w Katowicach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Stadion Śląski w Chorzowie, Operę Śląską w Bytomiu czy Muzeum Ognia w Żorach.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Mała

  Proszę spojrzmy najpierw we własne wnętrze jacy jestesmy i tym kim jestesmy a potem krytykujmy lub też oceniajmy innych na miłość boską.

 • Zbiegniew

  Dziś w ramach wiadomości z Rudy to co działo się w Gliwicach, gdzie śpiewała urodzona w Niemczech a wychowana w UK Romka.

 • Krecha

  Lecz się. Zamiast się cieszyć, szukasz dziury w całym.

 • Rudziol

  To jest dział ciekawych artykułów. Wiadomości z Rudy Śląskiej publikowane są w dziale "Lokalne".

 • Iks

  U góry jest napisane jak byk "Wiadomości z Rudy Śląskiej". Więc pytanie: co ten news ma wspólnego z naszym miastem????

 • Marek

  Poprostu w Rudzie nie dzieje się nic o czym warto napisać to miasto schodzi na psy przy tej władzy jest skazane na powolną zagładę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również