Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

  • Dodano: 2018-03-13 07:00, aktualizacja: 2018-03-13 07:13

Policjant z katowickiego Oddziału Prewencji w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego.

Badanie mężczyzny kierującego oplem wykazało w jego organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. 31-letni rudzianin nie dość, że jechał pijany, to złamał jeszcze sądowy zakaz, który miał obowiązywać jeszcze 4 lata.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło po krótkim pościgu na ulicy Leśnej w Rudzie Śląskiej. Policjant z katowickich Oddziałów Prewencji jechał jako pasażer samochodem za pijanym kierowcą, który wykonał niebezpieczny manewr, a później po zatrzymaniu zachowywał się agresywnie. Początkowo nie zdawał sobie sprawy, że ma do czynienia z policjantem po służbie. Gdy zrozumiał co mu grozi, zaczął uciekać pieszo, lecz szybko został zatrzymany i przekazany w ręce mundurowych z rudzkiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-latek miał prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nie dość, że jechał samochodem po pijaku, to jeszcze złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Widać, że to nie pierwszy jego taki wybryk, bowiem zgodnie z decyzją sądu do listopada 2022 roku miał nie siadać za kierownicę. Teraz rudzianinem zajmą się śledczy z „piątki”, a za kolejne przestępstwa może mu grozić nawet 3 lata pozbawienia wolności i kolejny dłuższy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • krystian

    po co sady orzekają zakaz prowadzenia jeżeli w większości przypadków jest on nie skuteczny ? Nie lepiej zamienić go na bez względne wiezienie z pracami np w kamieniołomach ?

  • Ziga z Wirku

    Brawo TY.

  • Klaudia

    I co to za wyczyn? To powinnosc kazdego. Czy mundurowego w czasie pracy czy poza czy cywila. Tylko niektorzy nie chca pewnych rzeczy widziec

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.