Wiadomości z Rudy Śląskiej

W niedzielę wybierzemy prezydenta miasta

 • Dodano: 2018-11-02 13:45

W najbliższą niedzielę, 4 listopada, odbędzie się druga tura wyborów samorządowych, podczas których rudzianie wybiorą prezydenta miasta. Wyborcy niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w dotarciu do lokalu wyborczego.

Głosować będzie można od godz. 7.00 do 21.00. Siedziby lokali wyborczych są takie same, jak w pierwszej turze. W Rudzie Śląskiej wyznaczono 78 obwodów wyborczych, z czego 4 zamknięte – dla osób przebywających w Szpitalu Miejskim, Domu Pomocy Społecznej Święta Elżbieta i Pensjonacie „Senior”. Przynależność poszczególnych ulic do obwodów głosowania oraz lokalizację Obwodowych Komisji Wyborczych można sprawdzić TUTAJ.

Wyborcy niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w dotarciu z miejsca zamieszkania do lokalu Obwodowej Komisji Wyborczej oraz z powrotem do miejsca zamieszkania. Samochód odpowiednio przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych będzie do dyspozycji w godzinach od 8.00 do 17.00. Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo pod numerem telefonu 800-158-800 oraz adresem e-mail: um_adm@ruda-sl.pl do dnia wyborów.

W pierwszej turze głosowania na Prezydenta Miasta najwięcej głosów zdobyła aktualnie sprawująca tę funkcję Grażyna Dziedzic, reprezentująca Komitet Wyborczy Wyborców Grażyny Dziedzic. Otrzymała ona 20 010 głosów, czyli 40,98%. W drugiej turze wyborów spotka się z Markiem Wesołym, reprezentującym Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, który otrzymał 12 671 głosów (25,95%). Aby głos był ważny należy zagłosować tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) na karcie do głosowania w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty dotyczące wyborów samorządowych w 2018 roku w Rudzie Śląskiej znajdują się TUTAJ.


Źródło: UM Ruda Śląska

Komentarze (10)    dodaj »

 • Niedopu[...]ne zjawisko

  W I jak i w II turze wyborów osoby obsługujące pkt. wyborcze pyt. mnie się o adres zamieszkania. Czy one wiedzą o ochronie danych osobowych? Kto ich zatrudnia?

 • Wincent

  Grażyna Dziedzic okazała się tajnym agentem Platformy Obywatelskiej, Rudzianie przejrzyjcie na oczy,komu oddacie swój głos.

 • urzednik

  80 % w Urzędzie będzie głosowało na Pana Marka. A dlaczego?, bo ludzie już mają dojść pracowania na dwa etaty żeby utrzymać rodzinne. Urzędnicy się zwalniają z Urzędu bo za takie pieniądze nie da się żyć. Bo jak będzie inaczej to 5 kolejnych lat będzie znów biedy. Pani Grażyna sama powiedziała na spotkaniu z mieszkańcami, że to nie od niej wina, że urzędnicy tak mało zarabiają.. Haha... To od kogo?. Żenada.

 • Zbyszek

  Rudzianie maja swoj rozum i nikt nie musi im mówić na kogo maja głosować, a na pewno Morawiecki nie ma do tego prawa. Miasto bedzie sie rozwijac bez pomocy PISu i Wesołego. Trzeba pozwolic Grażynie Dziedzic skończyć wszystkie zaplanowane i rozpoczete inwestycje

 • mM

  Skończyć co zaczęła? Chyba z nami, niech dalej promuje kiboli

 • Ratatuj

  Trzaskowski podpowiedział?

 • Zosia

  Pani Dziedzic usuwa wpisy na swoim Facebooku które sa dla niej niewygodne , które ją krytykują i pokazują co zrobiła źle Szkoda bo czytając krytykę można dużo się nauczyć i zmienić na lepsze Widocznie pani nie chce się ani uczyć ani nic zmieniać na lepsze

 • pisiorek

  Morawiecki przyjechał z Warszawy nam powiedzieć ,że nasze miasto jest źle zarządzane ,Trzeba go usłuchać , bo to mądry jest człowiek przecież

 • pinokio

  Szczególnie Mądry był wtedy jak mówił ze trzeba nieruchomości za ciężko zapracowane pieniędze kupować na podstawione osoby.

 • frog

  A ty masz klapki na oczach 500+ i kapiesz sie z kaczuszka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również