RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej już po raz 28. zorganizowano Biegi Niepodległości [FOTO]

  • Dodano: 2021-11-12 09:15

W lasach halembskich rudzianie świętowali 11 listopada na sportowo. Zostały tam zorganizowane XXVIII Biegi Niepodległości. 

W Rudzie Śląskiej już po raz 28. zorganizowano Biegi Niepodległości

W czwartek 11 listopada Bieg Niepodległości odbył się już po raz 28. Uczestnicy mieli do pokonania 12 km w biegu głównym lub 4 w rekreacyjnym i nordic walkingu. Limity dla obu biegów wynosiły 300 osób. Przed startem biegu głównego na 12 km o godz. 12:00, w ramach akcji "Niepodległa do hymnu!" odśpiewany został "Mazurek Dąbrowskiego". O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Orkiestra Dęta "Halemba" pod batutą Piotra Szczygioła.  

Startujący zostali podzieleni na siedem kategorii i ruszali w drogę z bieżni Szkoły Podstawowej nr 15, a następnie przemierzali las w Halembie. Uczestnicy Biegów Niepodległości otrzymali pamiątkowe medale oraz mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami rzeczowymi.

Tradycja organizacji Biegów Niepodległości sięga 1994 roku

Po raz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej został zorganizowany w 1994 r., a jego inicjatorem był Henryk Kopeć, medalista Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnik, a później trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS "Pogoń" Ruda Śląska.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adolf

    czy z ta flaga biegnie Morawiecki ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.