RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W Rudzie Śląskiej odbył się protest przeciwko m.in. noszeniu maseczek

 • Dodano: 2020-09-27 14:00, aktualizacja: 2020-09-30 17:09

W sobotę w Rudzie Śląskiej odbył się protest przeciwko noszeniu maseczek oraz ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa. Uczestnicy mieli transparenty z napisami m.in. "Śląsk rusza po wolność. Boisz się wirusa, czy mandatu?", "Stop plandemii", "Śląsk to nie zaraza". Demonstrujący przeszli z placu Jana Pawła II pod kopalnie Pokój, Bielszowice i Halemba.

Wczoraj w Rudzie Śląskiej odbyła się kolejna odsłona akcji protestacyjnej "Odwołujemy plandemię. Zdejmij maskę". To już trzeci tego typu protest w Rudzie Śląskiej. Wcześniejsze odbyły się 16 i 27 sierpnia. Podczas manifestacji demonstranci sprzeciwiali się przede wszystkim restrykcjom, które rząd wprowadza w ramach walki z koronawirusem.

- Jesteśmy tutaj już po raz trzeci. Z protestu na protest jest nas tutaj coraz więcej. Na pierwszym było prawie 30 osób, na drugim - 250, więc frekwencja rośnie. Dzisiaj jest to protest także po części o obronę kopalń, ponieważ to właśnie na kopalniach było najwięcej fałszywych wyników testów na koronawirusa. Górnicy mimo tego, że ciągle siedzieli w domu - raz mieli wynik dodatni, a raz negatywny. Niektórzy z nich mieli robione nawet po 9 testów - mówił jeden z organizatorów protestu.

Uczestnicy spotkali się w sobotę - 26 września na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Mieli transparenty z napisami m.in. "Śląsk rusza po wolność. Boisz się wirusa, czy mandatu?", "Stop plandemii", "Śląsk to nie zaraza". Wielu z nich miało także polskie flagi w rękach, a niektórzy na ramionach mieli założone biało-czerwone opaski z kotwicą Polski Walczącej.

Antycovidowcy głoszą, że pandemia to międzynarodowy spisek, w pandemię nie wierzą i żądają jej odwołania. Nie mają zamiaru nosić maseczek i nawołują do tego innych.

Tymczasem sytuacja epidemiologiczna nie nastraja optymistycznie. Wczoraj według danych Ministerstwa Zdrowia, w Polsce wykryto ponad 1500 nowych zakażeń koronawirusem. Uczestnicy protestu jednak krótko skomentowali tę informację - mówiąc, że jest to kolejne kłamstwo rządu rozpowszechniane przez media.

Protest miał także charakter polityczny. Organizatorzy krytycznie wypowiadali się o ostatnich decyzjach rządu.

- Mamy bardzo dużo proroków, mistyków, ale i geopolityków, i ludzi, którzy bardzo twardo stąpają po ziemi. Oni mówią, że są bardzo ściśle określone warunki odzyskania niepodległości, odsunięcia wszelkiego zła, które generują fatalne ustawy, fatalny porządek prawny i tragiczna egzekucja prawa, a także mówienie źle o największych patriotach, zmienianie historii, wynarodawianie nas i mieszanie kultur. Są bardzo ścisłe warunki, które musimy wykonać. Jest bardzo dużo pracy do zrobienia. Każdego dnia, nie tylko na tej manifestacji, ale każdego dnia, może każdy z nas dołożyć "ogromną cegłę", wielką pracę do budowy królestwa bożego tutaj w Polsce - mówił jeden z przemawiających uczestników manifestacji.

Organizatorzy marszu nawiązywali także do obecnie panującej sytuacji w górnictwie. Zarzucali przedstawicielom związków zawodowych działających przy Polskiej Grupie Górniczej, pracę na szkodę górników. Chodzi o podpisanie porozumienia ze stroną rządową, które zakłada likwidację kopalń PGG do 2049 roku.

- Sprawa wygląda prosto, oni (przyp. red. związkowcy) robią wszystko, po to, żeby te kopalnie zamknąć, a nie żeby je ratować. Związki nie są po stronie górników, a raczej po stronie Państwa i Unii Europejskiej - mówił jeden z organizatorów marszu.

Demonstrujący przeszli z placu Jana Pawła II pod kopalnie Pokój, Bielszowice i Halemba.

Zobacz także

Komentarze (122)    dodaj »

 • Grzegorz

  Widać juz z twarzy, że to kwiat rudziej inteligencji

 • produkt uboczny świata

  Powiem krótko : Nie słuchajcie wiadomości w telewizji bo robią wam tylko pranie mózgu, a poza tym taki ala "rząd" i ci wszyscy wielce niby "rządzący" to zwykłe ścierwo tam się biją o pieniądze tylko i wyłącznie starając się przy tym manipulować nami" nas obywateli na świecie jest więcej niż ich pamiętajcie o tym.

 • Ziom

  Do tych wszystkich zwolenników rządu i absurdalnych restrykcji. Podejmę w temacie noszenia szmat na mordzie dyskusję z każdym, kto twierdzi, że to pomaga. Udowodnię każdemu, jak ten wasz cudowny pis i jego ministrowie z Szumowskim mówili na ten temat, jakie zdanie ma who i jakie zdanie ma na ten temat obecny minister zdrowia. Niech zwolennicy namordników się wykażą wiedzą, jak prawidłowo używać maseczek, co ile wymieniać należy i jak używać, żeby sobie krzywdy nie zrobić... Niektórzy to chyba od marca chodzą w tej samej masce. No ale lepiej wyzywać i obrażać, tak jak to robi wasz góru z tylnego fotela, pan Jareczek. Pis już zrobił nie raz was w h...a, przede wszystkim górników, a wy dalej, jak te kurtyzany sprzedajne za ochłapy w stylu 500+ lub 13 emerytura.

 • Poli

  Banda debili

 • cyrkus

  Tak się wystawić na pośmiewisko ! ,aż mi was żal.Co na to wasi bliscy.To po pierwsze,po drugie jaki interes mają media by tych oszołomów promować .Po trzecie, jak w ogóle można zezwolić na tego rodzaju manifestacje i to jeszcze przed budynkiem Urzędu Miejskiego.Sobie biedacy w tych główkach ubzdurali,że uświadomią społeczeństwo jaka jest prawda o koronawirusie. Wystarczy spojrzeć na tych nieszczęśników , aż litość bierze.Chcecie być pożyteczni dla miasta .Weźcie miotły i grabie i idźcie do parku liście grabić.Możecie nawet nie zakładać tam masek .

 • Ra

  Jesteś ograniczony człowieku

 • Pawel

  sam weż miotłę i zamiataj a maseczke noś aż do ze[...]j śmierci

 • kazio

  Oooo panienki

 • Helena

  przepite twarze, biedota , od razu widać brak ludzkich cech

 • Ziom

  Gdzie ty to widzisz, chyba w swoim otoczeniu, zmień okulary albo odejdź od lustra. Podaj chociaż jeden konkretny argument, że zwykła szmata ochroni kogokolwiek przed jakimkolwiek wirusem. Aha, w tv usłyszałaś... Ale sama nie sprawdziłaś ani nie analizujesz, ba nawet nie pamiętasz już pewnie, zdanie Szumowskiego na temat maseczek, co chwila rząd zmienia zdanie a ciemnota przyjmuje wszystko bezkrytycznie.

 • przodowy

  alee zapite pyskii, omg alee patologia

 • Marcin

  Idiotów nie sieją, sami się rodzą.

 • Ola

  Nie rozumiem, dlaczego dziennikarze tak usilnie zawsze spłycają cele tych protestów. dlaczego tytułują protestujących antymaseczkowcami, mówią o „niewierzeniu w koronawirusa”, o rzekomo głoszonych teoriach spiskowych... Nic nie rozumiecie i nawet nie staracie się zrozumieć, nie rozmawiacie z tymi ludźmi, nie pytacie, o co tak naprawdę im chodzi. Gdybyście, „rzetelni dziennikarze”, zadali sobie ten trud rozpytania protestujących albo pobycia na proteście dłużej niż kwadrans, dla porobienia fot dopiero zbierających się ludzi, dowiedzielibyście się, że:- protestujący 70% przemów poświęcili górnictwu, którego ocalenie leży w interesie Śląska i rudzian szczególnie, więc nie wiem, po co hejt zamiast wsparcia?- mówiono o „bezkarności plus”, czyli o druku 539 - tj. o ustawie, którą marzy przepchnąć obóz rządzący, a która gwarantować będzie możliwość popełniania dowolnych przestępstw pod pretekstem walki z pandemią! Tego chcecie, to popieracie? Rudzianie? Polacy?! Jeśli nie, powinniście raczej dołączyć do protestu, zamiast go hejtować!- walczymy o to, aby służba zdrowia pracowała normalnie, aby nie odmawiano ludziom ratunku! Odwiedzin najbliższych przez SIEDEM MIESIĘCY, ostatniego pożegnania, namaszczenia... To są podstawowe prawa pacjenta, prawa człowieka. O to walczymy z całą mocą. A wy, hejterzy?! Uważacie, że wszystko jest ok? Ratujecie zdrowie swych dzieci teleporadami?!- A edukacja zdalna zapewne tak bardzo rozwija wasze dzieci, ułatwi im zdanie matury, wcale nie szkodzi ich psychice i relacjom społecznym? Jeśli jesteście przeciwko powrotowi edukacji zdalnej, powinniście rzucić wszystko i dołączyć do protestujących, oni, w tym i innych miastach, walczą o normalność i bezpieczeństwo dla waszych dzieci! Tak, ci wstrętni „antymaseczkowcy”, jak ich zwą nagłówki wszystkich gazet!- nikt nigdy spośród protestujących nie powiedział, że koronawirus nie istnieje. Bzdura dla zaognienia reakcji na artykuł. Koronawirus istnieje, ba, podobno koronawirusów my jako ludzkość odkryliśmy już ponad sto :) Nie można zaprzeczać faktom, szanowni dziennikarze! Nie można kłamać i przemilczać w imię uzyskania większej poczytności i zaognienia sekcji komentarzy! To był protest także przeciwko dezinformacji i manipulacjom medialnym! I przeciw wielu innym szkodliwym zjawiskom wyrosłym na gruncie walki z epidemią. Nie wymieniliście ani 1/10 z naszych faktycznych idei!

 • Iwona

  Pani Olu,fala sprzeciwu wobec antycovidowcom nie wynika z komentarzy dziennikarzy.Ludzie widzą,że głównie młodzi konfederaci negują pandemię, są zagorzałymi przeciwnikami szczepień i ubierają to w polityczny płaszczyk.Dlaczego podważają wypowiedzi wirusologów! Dlaczego używają wytartych sloganów typu "wyłącz telewizor użyj mózgu"...Czyż to oni właśnie nie są odgórnie sterowani? Czy nie jest to lansowanie się na liderów pod pretekstem covidu? Są ogólnoprzyjęte zasady postępowania społecznego,etycznego,kulturowego,cywilnego czy karnego,których przestrzegamy.Czy potrzebna nam rewolucja tylko dlatego żeby udowodnić,że prawda jest "mojsza od twojszej" (cyt. "Dzień świra")?...

 • Ziom

  Przepraszam, ale chyba sama pani upolitycznia, twierdząc że to tylko ci protestują, co są za taką, a nie inną opcją. A hasło wyłącz telewizor, włącz myślenie, hmmm.... Te same teksty słyszymy w drugą stronę, ile to nie umiera i nie leży chorych na tego wirusa w szpitalach. Problem jest w tym, że ci, co protestują, sprawdzają, jak jest naprawdę. Czy zadała sobie pani chociaż raz trud, żeby sprawdzić na stronie oficjalnej who, jakie jest ich zdanie, co do noszenia tych masek i jakie maski chronią i przez czym? Jeden wirus, a każdy kraj stosuje inne zakazy. Czy noszenie szmat na twarzy przyczyniło się do zmniejszenia liczby zachorowań? Nie! Najwięcej ofiar tego wirusa jest wśród osób, którzy nie mogą się normalnie leczyć. Dlaczego rząd nabił kieszenie przedsiębiorców jakimiś tarczami antykryzysowymi zamiast wpompowac te miliardy w służbę zdrowia? Afery z respiratorami, lewymi chinskimi maseczkami, ale to nic nie znaczy. Na dobry początek polecam się zainteresować, co to jest psychomanipulacja, jaką ma moc i jak się ją stosuje, a potem odnieść do tego, co nam serwuje rząd poprzez media... No ale każdy ma wybór i wygodniej włączyć tv.

 • Ziom

  Debile minusuja, to tylko swiadczy o jednym, że najgorszym ogniwem w tej propagandzie są zmanipulowani idioci. Gdyby Hitler żył w dzisiejszych czasach, z taką siłą przebicia w mediach, to byscie się dali zagazować w obozie na ochotnika, nastepny krok to ustawcie się już po szczepionki. Maski to temat zastepczy, żebyście tumany ostanie mialy się czym zająć, jako zastępczy temat. Panikujecie, że od początku zmarło ponad 2000 od połowy lutego 2020,kiedy codziennie w polsce umiera ponad 1000 osób. Wmawiają wam, że to z powodu tego, że wirus nie znany... No pewnie, na poczatku lat 2000 nie było problemu z sars, wcale... Skleroza? Tak nawiasem, to do dzis nie ma na niego szczepionki... A te wasze maseczki, po co je nosicie? Pod nosem, lub pod brodą, ale byle jest, byle nikt się nie przyczepił. Jesteście zwykłą bandą hipokrytów probujacych uniknąć mandatu za brak szmaty na ryju.

 • boluś

  Dziołcha chleba dziennikarzom żałujesz ? Prze a z tego żyjom.! Problymym są tylko Ci co za dużo sssą palca abo piszom [...]y na zlecynie. ABO CYNZURUJOM ! Ukłony dlo grzesznyj Redakcyji

 • fifik

  Zabrakło ino teczowej fany :P

 • Toni

  Czy ci idioci nigdy nie zrozumieją,ze to dla ich i naszego zdrowia? I to kaj, na moji kochany Frynie.

 • Ziom

  Co jest dla naszego zdrowia? Szmata na pysku? Uzasadnij skuteczność zwyklej szmaty, jak nas choni przed wirusami, ale merytorycznie, nie obelgami, bo wtedy tylko pokażesz, jakim jesteś zmanipulowanym idiotą.

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.