Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sobotę sprawdzisz bezpłatnie światła swojego pojazdu! Gdzie dokładnie?

 • Dodano: 2022-12-02 13:00

Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. W sobotę 22 października 2022 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, będzie można bezpłatnie sprawdzić światła pojazdu. Pamiętajmy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia. Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Terminy darmowych kontroli

W najbliższą sobotę 22 października 2022 roku, na wybranych stacjach diagnostycznych, kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdów. Na terenie Rudy Śląskiej w tą akcję włączyły się dwie stacje diagnostyczne – przy ulicy Solidarności 23 oraz Bukowej 3.

Kolejne soboty, gdy będzie można dokonać bezpłatnej kontroli świateł to:

 • 5 listopada
 • 19 listopada
 • oraz 3 grudnia.

Dodatkowo aplikacja Yanosik „doprowadzi” jej użytkowników do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię

Stacje można także zlokalizować na internetowej mapie:
Znajdź stację kontroli pojazdów w Twojej okolicy

W sobotę sprawdzisz bezpłatnie światła swojego pojazdu! Gdzie dokładnie?

Komentarze (6)    dodaj »

 • Kierownik

  Jeszcze nie widziałęm, i nie słyszałem żeby policja komuś sprawdzała światła, może czas zacząć ? zamiast czaić się z radarem po krzakach i za śmietnikami ? to jest dbanie o bezpieczeństwo, a nie łapanie za przekroczenie o 11km/h na pustej drodze przez pole

 • rado

  Późną jesienią i zimą gdy jest ciemno to lampy samochodowe praktycznie w co drugim pojeździe zamiast oświetlać drogę to walą po oczach kierowców z naprzeciwka. Niestety nikt z tym tak na prawdę nic nie robi.

 • Jorguś

  Im nowsze auto tym bardziej oślepia. Adaptacyjne lampy są tylko dla ich właścicieli a ci z przeciwka g ó w.n o widzą.

 • wieśtuning

  i jeszcze chińskie ledy w podświetleniu tablicy rejestracyjnej dające po oczach jadącemu z tyłu a na opakowaniach wyraźnie pisze że nie do stosowania na zewnątrz pojazdu (brak homologacji)

 • strażak Sam

  Można jeszcze spotkać napis produkt kolekcjonerski. Nie ma tzw "E" to sobie te wynalazki wsadźcie w .... to samo tyczy się tzw zamienników ledowych zwykłych żarówek typu H

 • alojz

  100% pseudo tuningowcy wkładają a nawet nie wiedzą co

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również