Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sylwestra w pociągu znaleziono psa. Poszukiwany jest jego właściciel

 • Dodano: 2020-01-02 08:45, aktualizacja: 2020-01-03 08:38

W sylwestra w pociągu relacji Gliwice-Częstochowa znaleziono owczarka niemieckiego. Zauważył go jeden z pasażerów, który postanowił się nim tymczasowo zająć. Według relacji świadków pies wszedł do pociągu na peronie w Rudzie Śląskiej. Nie wiadomo, czy pies do pociągu wsiadł sam - być może próbując uciec przed petardami - czy został porzucony.


AKTUALIZACJA: Koleje Śląskie poinformowały, że właściciel psa się odnalazł. Owczarek wrócił już do domu w Rudzie Śląskiej.


Psa znaleziono w sylwestra, w pociągu relacji Gliwice-Częstochowa. Z początkowej stacji skład odjechał o 18.12. Według relacji świadków pies wszedł do pociągu na peronie w Rudzie Śląskiej. Owczarkiem zajął się jeden z pasażerów. Dał mu w trakcie podróży wodę. Kiedy wysiadał, pies wyszedł razem z nim.

Sprawa została opisana na Facebooku przez siostrę mężczyzny, który zaopiekował się psem.

Nie wiadomo, czy pies do pociągu wsiadł sam - być może próbując uciec przed petardami - czy został porzucony. Owczarkowi została zapewniona pomoc. Jak możemy przeczytać na Facebook'u pies ma zapewniony cichy i ciepły kąt, wodę i posiłek. Na YouTubie pojawił się także film.

Osoby, które rozpoznają psa, mogą się skontaktować ze znalazcą przez Facebooka lub bezpośrednio z infolinią Kolei Ślaskich (nr tel. 32 479 55 55). Do poszukiwań właściciela przyłączają się kolejni internauci. Na Twitterze post z informacją o psie został udostępniony już kilkaset razy.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • lolo

  No to lepiej ludzmi sie interesujcie,czekajom na pomoc,anie na co innego.

 • max

  Podobno się już znalazł prawdziwy właściciel.

 • Rudzianka

  Piasek błąkał się w okolicy przejścia podziemnego koło dworca w Rudzie.Mijalismy go, a minutę wcześniej dwóch chłopaków biegło i oglądało się za siebie jak by przed kimś uciekali.Jednak nikogo za nimi bylo tylko ten piesek.

 • ja

  Piękny pies. Brawo dla osoby, która się nim zaopiekowała.

 • Tola

  Dobrze ze trafił. W dobre ręce.

 • Mimi

  Biedny pieseł

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.