Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sylwestra w pociągu znaleziono psa. Poszukiwany jest jego właściciel

 • Dodano: 2020-01-02 08:45, aktualizacja: 2020-01-03 08:38

W sylwestra w pociągu relacji Gliwice-Częstochowa znaleziono owczarka niemieckiego. Zauważył go jeden z pasażerów, który postanowił się nim tymczasowo zająć. Według relacji świadków pies wszedł do pociągu na peronie w Rudzie Śląskiej. Nie wiadomo, czy pies do pociągu wsiadł sam - być może próbując uciec przed petardami - czy został porzucony.


AKTUALIZACJA: Koleje Śląskie poinformowały, że właściciel psa się odnalazł. Owczarek wrócił już do domu w Rudzie Śląskiej.


Psa znaleziono w sylwestra, w pociągu relacji Gliwice-Częstochowa. Z początkowej stacji skład odjechał o 18.12. Według relacji świadków pies wszedł do pociągu na peronie w Rudzie Śląskiej. Owczarkiem zajął się jeden z pasażerów. Dał mu w trakcie podróży wodę. Kiedy wysiadał, pies wyszedł razem z nim.

Sprawa została opisana na Facebooku przez siostrę mężczyzny, który zaopiekował się psem.

Nie wiadomo, czy pies do pociągu wsiadł sam - być może próbując uciec przed petardami - czy został porzucony. Owczarkowi została zapewniona pomoc. Jak możemy przeczytać na Facebook'u pies ma zapewniony cichy i ciepły kąt, wodę i posiłek. Na YouTubie pojawił się także film.

Osoby, które rozpoznają psa, mogą się skontaktować ze znalazcą przez Facebooka lub bezpośrednio z infolinią Kolei Ślaskich (nr tel. 32 479 55 55). Do poszukiwań właściciela przyłączają się kolejni internauci. Na Twitterze post z informacją o psie został udostępniony już kilkaset razy.

Komentarze (6)    dodaj »

 • lolo

  No to lepiej ludzmi sie interesujcie,czekajom na pomoc,anie na co innego.

 • max

  Podobno się już znalazł prawdziwy właściciel.

 • Rudzianka

  Piasek błąkał się w okolicy przejścia podziemnego koło dworca w Rudzie.Mijalismy go, a minutę wcześniej dwóch chłopaków biegło i oglądało się za siebie jak by przed kimś uciekali.Jednak nikogo za nimi bylo tylko ten piesek.

 • ja

  Piękny pies. Brawo dla osoby, która się nim zaopiekowała.

 • Tola

  Dobrze ze trafił. W dobre ręce.

 • Mimi

  Biedny pieseł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również