Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

W sylwestrowy wieczór i noworoczną noc policjanci interweniowali 81 razy

  • Dodano: 2020-01-03 08:15, aktualizacja: 2020-01-03 08:31

Czas sylwestra i Nowego Roku to okres wytężonej pracy wszystkich służb, w tym policji. Rudzcy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta.

W ostatni dzień roku funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej, ewentualnie w sprawach nieporozumień, naruszeń nietykalności i rękoczynów. Doszło do kilku przestępstw, między innymi włamań i pobić. Łącznie policjanci w sylwestrowy wieczór i noworoczną noc interweniowali 81 razy.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy incydentów z fajerwerkami. Jeden z mężczyzn którego sprawdzali policjanci z " jedynki" został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Nowy rok 24-latek przywitał w policyjnym areszcie. Inny rudzianin, który na Placu Jana Pawła II witając Nowy rok pobił dwóch mężczyzn też został zatrzymany - mówił st. asp. Arkadiusz Ciozak - oficer prasowy rudzkiej komendy.

Policjanci w sylwestrowy wieczór i noworoczną noc interweniowali 81 razy, z czego 60 razy po północy. Jeśli chodzi o ruch drogowy, podczas sylwestrowo – noworocznej nocy na rudzkich ulicach doszło do jednej kolizji. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Kamil Putz

    Na WIrku był spokój. ANTY WRWE

  • Ania

    Brawo! Powinni dostać medal, tak jak wszystkie inne służby będące na dyżurze! Jedni się bawią, drudzy muszą po nich sprzątać! Pełen szacun i wyrazy uznania. Dzięki że jesteście!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.