Wiadomości z Rudy Śląskiej

W tym roku, z powodu koronawirusa, nie odbędą się pielgrzymki na Jasną Górę

 • Dodano: 2020-05-05 13:15

Co roku około 800. pielgrzymów z rudzkich parafii wyrusza na Jasną Górę. W tym roku z powodu koronawirusa pielgrzymki do Częstochowy się nie odbędą.

4 maja arcybiskup Wiktor Skworc wydał specjalne zarządzenie, w którym zakazał organizacji procesji w ramach Bożego Ciała, wakacyjnych rekolekcji formacyjnych dla dzieci i młodzieży czy pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

- Tegoroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Natomiast w ostatnią niedzielę maja br. odprawię Mszę św. w bazylice piekarskiej, a homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. Uroczystość ta będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji. Szczegóły podamy w najbliższym czasie - napisał arcybiskup Wiktor Skworc. - Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizujemy: procesji Bożego Ciała ulicami parafii (możliwa jest w tym dniu procesja eucharystyczna po Mszy św. wokół kościoła z błogosławieństwami); wakacyjnych rekolekcji formacyjnych oraz pieszych pielgrzymek na Jasną Górę.

Na stronie jednej z najliczniejszych rudzkich pielgrzymek - Halembskiej Pieszej Pielgrzymce - pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

- Kochani pielgrzymi, w związku z trudną sytuacją, jaka aktualnie panuje w kraju i na świecie, z przykrością informujemy, że w tym roku 42. Halembska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę się nie odbędzie. Wierzymy, że ten trudny czas się skończy i przyszły rok da nam radość ponownego pielgrzymowania - czytamy na stronie halembskiej pielgrzymki.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • zielony las

  podatnik nie ma zielonego pojęcia o utrzymaniu obiektów sakralnych brak podstawowych wiadomościpora na naukę

 • podatnik.

  Na KK zawsze kase znajdą Radni 100 % za,,,,Zwłaszcza że kościoły i cały majątek należy do Watykanu,,,,,.

 • Ks.Piotr

  Natrętna i bezczelna likwidacja katolicyzmu w całej Polsce.

 • Konkordat do kosza

  Zamiast kościołów będą ładne pomieszczenia handlowe, dyskoteki i magazyny...jak w każdym normalnym kraju:) A ksiądz będzie jak Yeti:)

 • Ddd

  Jak Kościół Padnie to wszystko padnie już pada bez wiary nie ma nadziei Boga a to koniec będzie

 • Podatnik.

  Kościoły niech utrzymują właściciele obiektów czyli Watykan i wierni,

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.