Wiadomości z Rudy Śląskiej

W wieku 78 lat zmarł Bernard Jarosz - wieloletni prezes Slavii Ruda Śląska

  • Dodano: 2021-12-20 13:00, aktualizacja: 2021-12-23 23:34

W czwartek, 16 grudnia, w wieku 78 lat zmarł Bernard Jarosz - wieloletni prezes Slavii Ruda Śląska. Jego pogrzeb odbędzie się 21 grudnia o godz. 14:30 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej.

Bernard Jarosz był jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla Slavii Ruda Śląska

Bernard Jarosz był jednym z najbardziej zasłużonych ludzi dla Slavii Ruda Śląska. Jeszcze przed wojną grał w niej jego ojciec. On sam zaczynał jako trampkarz, a skończył jako prezes.

Ojciec Bernarda Jarosza już przed wojną grał w Slavii na obronie. Potem w klubie grał jego starszy brat - Henryk. Później, sam Bernard Jarosz rozpoczął swoją karierę w Slavii. Był utalentowanym piłkarzem. Niewiele brakowało, a załapałby się do słynnej drużyny "Portugalczyków".

W 1961 roku reprezentacja Polski do lat 18 zajęła drugie miejsce w turnieju UEFA rozgrywanym właśnie w Portugalii i będącym nieformalnymi jeszcze mistrzostwami Europy. Niestety na obozie we Wrocławiu, który odbył się przed turniejem, Janusz Kowalik z Cracovii, w trakcie jednego ze sparingów, wykręcił rudzianinowi nogę. Zamiast zawodnika Slavii na turniej pojechał Norbert Błaszczyk z Baildonu Katowice.

Bernard Jarosz grał w Slavii z takimi zawodnikami, jak: Horst Ćwik, Zygmunt Kala, Leonard Kusz, Ginter Holewa, Norbert Itner, Władysław Żmuda, czy Zygfryd Pohl, brat Ernesta. 

Bernard Jarosz grał w Slavii do 1972 roku. Później przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Slavii. Ostatecznie otrzymał także tytuł prezesa honorowego klubu. 

Bernard Jarosz zmarł w wieku 78 lat 

W sobotę za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele Slavii Ruda Śląska poinformowali o śmiercie Bernarda Jarosza. Jego pogrzeb odbędzie się 21 grudnia o godz. 14:30 w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Jano

    Pamiętam Go,gdy byłem mały uwielbiałem chodzić na mecze Slavii.To była drużyna a potem tam dorabiałem i lubiłem te rozmowy z p.Jarosxem przy kawce

  • na Goduli

    nie znam chopa, a szczepił sie?

  • kopidoł

    z przykrością informuję że w ostatnim czasie zmarło wielu naszych mieszkańców, o nich sie nie pisze wiec nie róbcie newsa z jednego tylko przypadku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również