Wiadomości z Rudy Śląskiej

W województwie śląskim spadło 10 cm śniegu! Uważajcie na drogach

 • Dodano: 2021-01-13 12:00, aktualizacja: 2021-01-17 23:05

Województwo śląskie zaatakowała zima. W nocy ze wtorku na środę, w województwie śląskim spadło 10 cm śniegu!

Od wczoraj mocniej dała o sobie znać zima. Przez opady śniegu w województwie śląskim warunki na drogach są trudniejsze niż zazwyczaj. Kierowcy powinni więc uważać i ściągnąć nogę z gazu, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Policjanci apelują o ostrożną jazdę. 

- Specyficzne, często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Deszcz, śnieg i mgła w znacznym stopniu ograniczają pole widzenia kierowcy, co ma znaczny wpływ na kierowanie pojazdem, zdecydowanie skracając przy tym możliwość podjęcia szybkiej i właściwej reakcji. W takich warunkach kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność - czytamy na stronie KMP Ruda Śląska.


Śnieg ciągle sypie, co oznacza, że na wielu drogach jest biało. Na ulicach zalega śnieg i błoto pośniegowe. Sytuacja lepiej wygląda na głównych ulicach miasta oraz trasach szybkiego ruchu. 

Temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej zera. W prognozach pogody zapowiadana są kolejne opady śniegu w województwie śląskim. Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami. Według prognoz zimowa aura ma utrzymywać się jeszcze przez kilka dni.

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • daro

  ,,W nocy ze wtorku na środę, w województwie śląskim spadło 10 cm śniegu! '' Szok i niedowierzanie. Nie do pomyślenia, że w Styczniu w Polsce spadło ... 10 cm śniegu. Jak spadnie 40 cm to pewnie Armagedon obwieszczą.

 • naholcokach

  To zima dlo przedszkolaków,ztego ino kupa marasu,dawniej to byly zimy siarczyste,ho ho.

 • Ziga z Wirku

  Kiedyś to panie było, zające to były wielkie jak krowy.

 • szfajser

  pewnie panie po Wirku te hazoki lotały.

 • Kalina

  Pługi owszem jechały po drogach, ale jak zwykle z podniesionym lemieszem.

 • kierowca

  Widziałem dzisiaj pług który przejechał główną drogę w poprzek z opuszczonym lemieszem - efekt tego mógł skończyć się nieciekawie - jak samochód jadący właśnie główną drogą staranował usypaną pryzmę błota.Niedźwiedzia przysługa.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.