RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Warsztaty Naukowe Kopernika

  • Dodano: 2016-02-10 13:15
Doświadczenia, własnoręczne eksperymenty, praktyczne wskazówki i nowinki techniczne – to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano na warsztaty naukowe w rudzkim "Koperniku". Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 pokażą, jak pasjonująca może być nauka przedmiotów ścisłych. W ten sposób będą zachęcać gimnazjalistów do rozpoczęcia nauki w ich szkole. Warsztaty odbędą się 11 lutego br. /czwartek/ w godzinach od 9:00 do 14:00 przy ul. Kałusa 3.
 
 
 
Zajęcia będą miały formę zarówno prelekcji, jak i ćwiczeń, które uczniowie wykonywać będą indywidualnie lub w grupach. Zaplanowano warsztaty pod hasłem: "Zaprogramuj się na informatykę", "Tajniki energetyki odnawialnej", „Ciekawe budowle świata” oraz "Elektroniką może bawić się każdy".
-Warsztaty adresowane są głównie do najstarszych klas gimnazjów. W szczególności zapraszamy tych uczniów, który zainteresowani są naszymi kierunkami – zapowiada Marcin Roszak, rzecznik prasowy ZSP nr 6.
Warsztaty Naukowe Kopernika organizowane są już od kilku lat. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół gimnazjalnych.
Także sami uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą w nich udział. Oprowadzają młodszych kolegów po placówce oraz prowadzą zajęcia, podczas których prezentują, czego nauczyli się w "Koperniku" – mówi Roszak.
W ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 działa Technikum nr 6 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Prowadzone kierunki to technik: drogownictwa, budownictwa, elektronik, informatyk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Ostatni kierunek powstał przy współpracy z Politechniką Śląską. Dzięki temu uczniowie korzystają z nowoczesnej pracowni, wyposażonej w panele fotowoltaiczne, lampy solarne, wiatraki oraz odwracalne ogniwo paliwowe. Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy „Koperniku” kształci w kierunkach murarz – tynkarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • idealne godziny

    Super, tylko jak zainteresowani tą szkołą gimnazjaliści mają się tam pojawić skoro w tym czasie są w szkole ;/ ?

  • mirob74

    Powinni zaprosić absolwentów,ale kto teraz o nich pamięta ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.