Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wbrew sądowemu zakazowi kierowała samochodem. 50-latka była również pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2020-09-01 06:00, aktualizacja: 2020-09-01 06:11

W piątkowy wieczór policjanci z drogówki zatrzymali 50-letnią kobietę, która wbrew sądowemu zakazowi, kierowała samochodem. Na dodatek rudzianka była pijana.

Teraz dalszym losem kobiety zajmie się sąd, może ona spędzić w więzieniu nawet pięć lat.

Zatrzymana w piątek kobieta chyba nie przejmuje się grożącymi jej konsekwencjami prawnymi

Kierowała na ulicy Lecha oplem, mając w swym organizmie prawie 1,4 promila alkoholu, a na swym koncie zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, 50-latka popełniła przestępstwo z art. 244 Kodeksu Karnego, za który to czyn przewidziano karę pozbawienia wolności do lat 5, oraz przestępstwo z art. 178a§4 Kodeksu Karnego, za które przewidziano karę pozbawienia wolności również do 5 lat i kolejny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa rudzianki trafi do śledczych z komisariatu II w Wirku, a wkrótce o jego losie zadecyduje prokurator i sąd.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • nowak

    Niestety znam wielu takich co myślą, że wątroba im nawala od leków a nie od alkoholu.

  • Obserwator

    Dla takich 'ludzi' stanowiących zagrożenia dla innych, do których nic nie dociera bo zamiast mózgu mają procenty jest jedno rozwiązanie... uwalić ręce na wysokości nadgarstków.

  • Anna

    Rekwirować samochód, do odbioru z policyjnego parkingu po odzyskaniu uprawnień, z pełną opłatą za "parking strzeżony". Może więcej by się zastanowiło zanim wsiądzie, szczególnie jak samochód np tatusia lub firmowy, jedyny w rodzinie. Ewentualnie jak nie pomoże to pomysł z rękami całkiem ok ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.