Wiadomości z Rudy Śląskiej

Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierowców w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2020-09-15 06:15, aktualizacja: 2020-09-15 06:27

W ciągu zaledwie dwóch dni, na terenie Rudy Śląskiej policjanci zatrzymali 3 kierujących w stanie nietrzeźwym.

Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od prawie 0,6 do ponad 3,5 promila alkoholu we krwi.

Teraz o ich losie zadecyduje sąd

Policjanci rudzkiej komendy dbający o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzą nieustanne działania zmierzające do eliminowania kierujących, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W sobotę i w niedzielę, policjanci z Rudy Śląskiej i autostradówki zatrzymali, aż trzech kierujących na "podwójnym gazie", jednego z nich po kolizji której był sprawcą. Wszyscy popełnili przestępstwa mając w swoim organizmie od 0,58 do 3,59 promila alkoholu w swoim organizmie. Dwóch kierowców, z ponadprzeciętnymi wynikami zatrzymano na ulicy Poloczka i Autostradzie A4. Ten pierwszy 37-latek miał 3,59 promila gdy kierował, a raczej usiłował kierować peugeotem, drugi 35-latek miał 2 promile, kiedy spowodował kolizję na A4. Trzeci ostatni 31-latek, został zatrzymany na Sobieskiego gdy jechał motorowerem mając w sowim organizmie 0,58 promila. O losie wszystkich kierujących zadecyduje rudzki sąd.

Niestety wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim swoim zachowaniem narażają na utratę zdrowi, a nawet życia innych uczestników ruchu drogowego. Mowa tu o kierujących, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków, a także o kierujących, którzy z powodu swojego zachowania na drodze utracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Część dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem aby dojechać na czas do pracy ! Niestety społeczne przyzwolenie najbliższych, wygoda, a także brak wyobraźni powoduje, że wielu kierowców, którym odebrano prawo jazdy za brawurową jazdę i przekroczenie prędkości, a także za kierowanie samochodem po tzw. kieliszku powoduje, że policjanci praktycznie codziennie zatrzymują osoby, które nie powinny prowadzić samochodów w ogóle.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Bobik

    Dać takim po 10 tysięcy nagrody od Prezydenta Miasta za ułańską fantazję i umiejętności.

  • kierowca

    zabrać prawko konfliskata samochodu i z 10 tysi nawiązki może byłby po jakimś czasie porządek na drogach oby jak najszybciej bo strach wyjść na ulice

  • Zenon

    wstawić ich zdjecia do gazet i pokazac w TV z opisem BANDYCI DROGOWI

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.