Wiadomości z Rudy Śląskiej

Widowisko plenerowe "Różowisko, czyli śląskie kwiotki" już najbliższy czwartek

  • Dodano: 2021-08-10 12:30

W czwartek 12 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 na osiedlu Kaufhaus przy ul. Podgórze 4-14 odbędzie się widowisko plenerowe „Różowisko, czyli śląskie kwiotki” w wykonaniu artystów z Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA w Rybniku. Spektakl grany w gwarze śląskiej zawiera elementy teatru tańca oraz akrobatyki i wykonywany jest do autorskiej muzyki na żywo.

"Różowisko, czyli śląskie kwiotki" - historia młodych ludzi zamieszkujących okoliczne familoki

"Różowisko, czyli śląskie kwiotki" to dynamiczna historia między młodymi ludźmi, którzy zamieszkują okoliczne familoki. Historia ubrana w komediowy sznyt przedstawiana jest poprzez taniec, słowo oraz ruch. Podczas spektaklu grają muzycy na żywo w trzyosobowym składzie (gitara basowa, saksofon oraz perkusja) w autorskim akompaniamencie stworzonym przez Piotra Zaufala. W widowisku pojawia się motyw róż, które są rozdawane widowni i zachęcają do interakcji albo pozostają miłą pamiątką po spektaklu. 

Wydarzenie stanowi inicjatywę lokalną uczestników/czek programu aktywności lokalnej  realizowanego w ramach projektu "Ruda  Śląska – koPALnia możliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Widowisko plenerowe "Różowisko, czyli śląskie kwiotki" już najbliższy czwartek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również