Wiadomości z Rudy Śląskiej

Widowisko plenerowe "Różowisko, czyli śląskie kwiotki" już najbliższy czwartek

  • Dodano: 2021-08-10 12:30

W czwartek 12 sierpnia 2021 r. o godz. 17:00 na osiedlu Kaufhaus przy ul. Podgórze 4-14 odbędzie się widowisko plenerowe „Różowisko, czyli śląskie kwiotki” w wykonaniu artystów z Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA w Rybniku. Spektakl grany w gwarze śląskiej zawiera elementy teatru tańca oraz akrobatyki i wykonywany jest do autorskiej muzyki na żywo.

"Różowisko, czyli śląskie kwiotki" - historia młodych ludzi zamieszkujących okoliczne familoki

"Różowisko, czyli śląskie kwiotki" to dynamiczna historia między młodymi ludźmi, którzy zamieszkują okoliczne familoki. Historia ubrana w komediowy sznyt przedstawiana jest poprzez taniec, słowo oraz ruch. Podczas spektaklu grają muzycy na żywo w trzyosobowym składzie (gitara basowa, saksofon oraz perkusja) w autorskim akompaniamencie stworzonym przez Piotra Zaufala. W widowisku pojawia się motyw róż, które są rozdawane widowni i zachęcają do interakcji albo pozostają miłą pamiątką po spektaklu. 

Wydarzenie stanowi inicjatywę lokalną uczestników/czek programu aktywności lokalnej  realizowanego w ramach projektu "Ruda  Śląska – koPALnia możliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Widowisko plenerowe "Różowisko, czyli śląskie kwiotki" już najbliższy czwartek

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.