Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wielkie zmiany na rudzkich drogach! Możliwe utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2022-01-28 14:45

W 2022 roku na rudzkich drogach wiele się zmieni. Zaplanowano wiele inwestycji drogowych, które znacznie mogą ułatwić kierowcom życie, kiedy już zostaną zakończone. Jednak w czasie ich realizacji będziemy musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami.

Rondo na Rudzie

Jedną z największych inwestycji planowanych na ten rok jest budowa ronda łączącego ulice Wolności, 1 Maja oraz Zabrzańską. Kierowcy mocno skarżą się na znajdujące się tam obecnie skrzyżowanie – czekanie na światłach może trwać wieki, szczególnie przy próbie skrętu w lewo. Aby rozwiązać ten problem zdecydowano o zastąpieniu skrzyżowania rondem. Zmiana być może na lepsze, jednak trwająca wiele tygodni budowa ronda będzie skutecznie utrudniała kierowcom przejazd w tej okolicy. 

Kolejną planowaną inwestycją jest utworzenie ronda na wylocie ulicy Bielszowickiej do 1 Maja. Jako że ulica 1 Maja jest jedną z najbardziej obciążonych ulic w mieście, tutaj również kierowcy nie unikną utrudnień w ruchu.

Remont również na Halembie

Od prac drogowych nie odpoczną również mieszkańcy Halemby. Już niebawem rozpocznie się przebudowa kanalizacji na ulicy Solidarności, realizowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przez jakiś czas droga od skrzyżowania z 1 Maja będzie wyłączona z użytku – wjazd na osiedle będzie możliwy przez ulicę Miodową. 

Niwelowanie szkód górniczych

Remont zaplanowano także na ulicy Wyzwolenia, pofałdowanej na skutek działań górniczych. Termin realizacji tego przedsięwzięcia jest uzależniony od tego, kiedy uda się wyegzekwować odszkodowanie za szkody górnicze.  

Komentarze (11)    dodaj »

 • ryl

  Ruda Śląska miasto ekspertów w każdej dziedzinie ,jak wy wszyscy na wszystkim się lepiej znacie niż ci co się tym zajmują zawodowo.

 • Binia

  Może lepiej nie robić tych rond patrząc na przykład z Wirku... pozabijają się dzieciaki

 • Rudy

  Starczy tylko zrobic porządek ze sygnalizacją ustawic na te lewoskrety jak jest na Czarnym lesie. Tam jakoś idzie choc trzeba stac .

 • darek

  Rondo na Rudzie to najgorsza rzecz jaką można tam zrobić. Przy tak dużym ruchu nie będzie żadnej płynności. Zamiast wydawać pieniądze na to, lepiej to odłożyć na przeciągnięcie do Bytomia trasy N-S. Jeśli ta droga będzie to z automatu ruch na skrzyżowaniu w Rudzie Południowej się zmniejszy bo jadący na Godulę czy Bytom nie będą się tłuc przez centrum miasta.

 • U1bator

  Wam chyba sufit na głowę spadł z tymi rondami. Zamiast przeprogramować sygnalizację na Rudzie to chcecie lekką ręką wywalić kilka milionów na durszlak. Pytanie tylko po co? I kto przytuli pieniążki?

 • Kpina + ironia / szydera

  Jak to kto? Wiadomo:DROGOPOL, który od pewnego czasu zupełnie olał przebudowę ulic Nowy Śiwat i Halembskiej. Co tam jadę - zmian nie ma, żywej duszy, nic się nie dzieje...Jezdnie rozkopane, chodniki nie dokończone. Co do sygnalizacji - czego ty wymagasz? To jest niepojęte i przechodzi ludzkie pojęcie, że można inaczej ustawić sygnalizację świetlną... Przykład z dzisiaj: prawoskręt z Kokota w Halembską - Kokota w kierunku Czarnego Lasu ma zielone, a prawoskręt... czerwone. Rozumiem, gdyby tam ktoś przechodził, to OK. Ale nie - ktoś to po pijaku zaprogramował, ktoś inny po pijaku odebrał... Tak, pojechałem na czerwonym, nie trawię [...]izmów. Tak samo było na prawoskręcie Halembska w Kokota: z daleka widzę zieloną strzałkę, dojeżdżam - strzałka gaśnie i mam czerwone, bo? Bo lewoskręt z Kokota w Halembską miał zielone, czyli nikt i nic mi nie przeszkodzi skręcić w prawo, z wyjątkiem [...]nie ustawionych świateł... a może tam potrzebne jest rondo? I to takie idiotyczne w kształcie "8" jak na wysokości ZAMET-u?

 • Adam

  Drogopol...

 • Bishop of rome

  A może tak na początek zróbcie coś z tymi dziurawymi drogami! Niedurnego jak ser szwajcarski!

 • ANTY UE

  Nie wiem po co był robiony most na Halembie koło BP jak nośność tego mostu pozostała taka sama jak przed remontem. Moim skromnym zdaniem to jest wydawanie pieniędzy w błoto.

 • Mimi

  Bo czasami wiadukty i mosty wymagają remontu i nie ma zarządca obowiązku go całkowicie przebudowywać i ulepszać od tak. Najważniejsze, że się nie zawali.

 • Kpina + ironia / szydera

  Ale przecież tam były naprawione tylko ciągi piesze, a jezdnia i jej "podpory" (cokolwiek tam pod spodem jest) pozostały nieruszone. Plusem ujemnym tej naprawy są nowe, śliczne, ocynkowane bariery energochłonne. Szkoda tylko, że są ażurowe i do czasu usunięcia kolein na jezdni lepiej nie przechodzić przez most w czasie opadów deszczu... prysznic gratis gwarantowany :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również