Wiadomości z Rudy Śląskiej

Więźniowie nie chcieli w areszcie 30-letniego rudzianina oskarżonego o zabójstwo syna

 • Dodano: 2020-08-07 14:45

30-latek z Rudy Śląskiej, podejrzany o zabójstwo swojego miesięcznego syna, nie przebywa już w gliwickim areszcie śledczym. Jak informują "Nowiny Gliwickie" został przeniesiony, prawdopodobnie po tym, jak ostracyzmem objęli go inni osadzeni.

Historia miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej poruszyła Polaków. Według ustaleń śledczych maleńki Wiktor był bity i maltretowany. Zmarł w środę 22 lipca w wyniku rozległego urazu czaszkowo-mózgowego. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu jego rodziców. Obojgu grozi dożywocie. 24 lipca gliwicki sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu rodziców na trzy miesiące.

Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Gliwicach. Na Facebook'u pojawiło się wówczas nagranie, które ma przedstawiać, jak ojca Wiktora "przywitali" więźniowie z gliwickiego zakładu. Na nagraniu słychać okrzyki osadzonych, którzy czekają, aż mężczyzna zostanie przywieziony i zaprowadzony do celi. 


Czytaj więcej: WIDEO: Tak więźniowie w Gliwicach "przywitali" ojca, który maltretował swojego syna


Kilka dni temu dziennikarze "Nowin Gliwickich" dotarli do informacji, że 30-letni rudzianin nie przebywa już w gliwickim areszcie. 

- Został przeniesiony, prawdopodobnie po tym, jak ostracyzmem objęli go inni osadzeni. Ostracyzm to w tym przypadku słowo łagodne. Mężczyźni osadzeni w Areszcie Śledczym przy ulicy Siemińskiego 10 (dawna Wieczorka) w Gliwicach przywitali 30-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej wulgaryzmami i głośnymi krzykami – było je słychać za murami, w okolicy aresztu. Inni więźniowie nie chcieli w swoim sąsiedztwie zabójcy niemowlęcia, wykazywali względem niego dużą wrogość - czytamy na stronie "Nowin Gliwickich".

Biuro prasowe aresztu nie zdradza jednak, gdzie został przeniesiony. Prawdopodobnie z uwagi na ryzyko, że w nowej placówce ponownie doszłoby do tego, co stało się w gliwickim areszcie.

Karolina BauszekKarolina Bauszek
Źródło: Nowiny Gliwickie / fot. Areszt Śledczy w Gliwicach

Zobacz także

Komentarze (31)    dodaj komentarz »

 • Szczera...

  W KARZDYM WIĘZIENIU POWINNI MU JECHAC BO NATO SOBIE ZASLUZYL WYZWISKA I WULGARYZMY TO NIC POWINIEN ZOSTAC GORZEJ POTRAKTOWANY PO TYM CO ZROBIŁ...DLACZEGO UKRYWACIE TO GDZIE ZOSTAŁ PRZEWIEZIONY I BRONICIE DZIECIO BUJCE...!!!!!

 • Masa

  Na pal hu.a i nacinac nozym i sypać solą

 • Człowiek

  Dlaczego zmienili takemu miejsce. Malutki nie wybierał sobie rodziny. A co z matką tak samo powinna być przeciorana

 • anty

  miesieczny chłopczyk nie miał takiego rarytasu aby zmienic rozine wiec i tego zwyrodnialca trzeba bylo zostawic w tym wiezieniu a reszta osadzonych zrobilaby mu to co mu sie nalezy

 • Emil

  i znów ten najgorszy kawałek polski pokazał jakich ma ludzi u siebie

 • Zainteresowany

  A wiecie z jakiej dzielnicy była ta rodzina

 • Karmaniolka

  ul Chroboka, podawali kiedyś, to chyba Bielszowice?

 • Żaneta

  a jakie to ma znaczenie jaka to dzielnica, nie ma sie co rozdrabniać, są ze śląska, czyli samo za siebie mówi jaki to region

 • Juch

  A ty skąd jesteś? Ze wsi gdzie psy [...]ami szczekają? Bo widać twój niski poziom intelektualny

 • Robert

  Po co więc tu wchodzisz, hejtować? Zajmij się czymś pożytecznym.

 • Seba

  Takiemu co ma 25 lat odsiadki to bez różnicy czy dostanie jeszcze 2 za pobicie z uszkodzeniem ciała

 • Tomasz

  Ja nie rozumiem jednego.Jak więźniowie mogą cokolwiek chcieć!To jest więzienie. Masz robić co Ci każą!Inaczej nie ma jedzenia i łóżka.

 • Ja

  [...]o prawda gościu. Nie byłeś tam to się nie wypowiadaj " Więzienie " to tylko nazwa za murami są inne zasady . Są ludzie co mają potrójne i więcej zabójstwa więc [...] im leży czy odjebia gada czy tego [...]a. Więc zamknij [...]a i trzym pysk !

 • Ja

  A ja myślę że oni go tam bardzo chcieli

 • Agnieszka dłuzniak

  Niech cierpi ja by mu gorzej zrobiłam jak on temu biednemu dziecku szkoda dziecka

 • dud

  Czeba było te [...]a tam zostawić by my pokazali gdzie jego miejsce s[...]el [...].

 • Sztygar

  Trzeba rylu

 • Jola45

  A na co liczył ze będą go chwalić witać jak przyjaciela ??? Jak katował małego syna to wiedział co robi...Jakim trzeba być człowiekiem by tak postępować,Nie chcę być zemstliwa ale wpiernicz by mu się przydało. Może by zrozumiał chociaż wątpię

 • Willy

  Tak się zastanawiam czy naprawdę wiedział co robi . Może być że gdzieś tam w jego głowie tkwił jakiś feler , plus jakieś używki , plus jakiś chory związek z matką dzieci ... Piszę tak bo kilkanaście lat temu mieszkałem w kamienicy , w której on mieszkał z matką i znałem go , nie był zły . Boli to co się stało , sprawa jest z pewnością zbyt złożona , by wydawać wyroki , pewne jest tylko to że szkoda. dzieci ...

 • Beata

  To nie jest w ogóle człowiek, tak właściwie nawet do zwierzęcia nie idzie porównać. Bo zwierzę chroni i broni swoje potomstwo. Bardzo, bardzo żal maleństwa.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.