Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wiosna przyjdzie do nas wcześniej? Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni

  • Dodano: 2023-03-17 14:30

Czy w najbliższy weekend 18-19 marca na dobre pożegnamy się z zimą? A może w tym roku wiosna przyjdzie do nas nieco wcześniej? Sprawdźcie prognozę pogody na weekend!

Pogoda na weekend w województwie śląskim

Przed nami ostatni weekend kalendarzowej zimy, we wtorek 21 marca rozpocznie się już wiosna. Czy na zakończenie zimy pogoda zaskoczy nas kolejnymi opadami śniegu? A może zobaczymy już pierwsze oznaki wiosny? Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody dla województwa śląskiego na kilka najbliższych dni.

– Czwartek przyniósł nam w końcu trochę więcej upragnionego słońca, choć temperatura pozostawiała jeszcze sporo do życzenia – czwartkową pogodę podsumował Damian Dąbrowski na swojej stronie internetowej PogodadlaŚląska.pl.

Jaka pogoda będzie w następne dni? Piątek 17 marca będzie niezwykle pogodny. Na niebie zobaczymy jedynie słońce i niegroźne chmury piętra wysokiego. Termometry po południu pokażą nawet 10-11 stopni. Nie będzie też silnego wiatru. Chłodniej zrobi się dopiero w nocy.

Sobota 18 marca przywita nas lekkim przymrozkiem. Temperatura może spaść do -1/-4 stopni, natomiast po południu wzrośnie do nawet 11-13 stopni! Cały dzień będzie słoneczny i bez opadów. 

Po kolejnej pogodnej nocy w niedzielny poranek 19 marca znów będzie chłodno - na termometrach zobaczymy od -1 do 2 stopni. Czeka nas kolejny niezwykle pogodny dzień. Nie będzie padać, a na niebie dominować będzie słońce.

–  Będzie jeszcze cieplej! Temperatura maksymalna po południu wyniesie ok. 13/15°C. Wiatr nadal słaby z południa i południowego zachodu – czytamy na stronie internetowej Damiana Dąbrowskiego.

Czka nas naprawdę ciepły i wiosenny weekend. A co dalej? To już pewne - w tym roku wiosna nas nie zawiedzie. 

To będzie ciepły początek wiosny!

Według prognozy 5-dniowej przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, na początku przyszłego tygodnia z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej. W poniedziałek temperatura maksymalna osiągnie 12-13 stopni, we wtorek może się lekko chmurzyć, ale temperatura wzrośnie do nawet 15-17 stopni. Z umiarkowanym zachmurzeniem, ale najcieplej, zapowiada się środa, tego dnia termometry pokażą w najcieplejszym momencie dania od 17 do nawet 19 stopni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również