RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Włamanie do lokalu w Rudzie Śląskiej. Łupem padły... narzędzia!

 • Dodano: 2022-02-17 16:00

Detektywi z komisariatu w Rudzie prowadzący sprawę włamania do remontowanego punktu usługowego ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Policjanci, mając dobre rozeznanie w środowisku przestępczym, szybko wpadli na trop włamywaczy. W trakcie ich zatrzymania stróże prawa odzyskali skradzione narzędzia.

Po kilku spokojnych tygodniach początek tego przyniósł kolejne włamanie, tym razem do remontowanego lokalu użytkowego w dzielnicy Ruda.

Łupem włamywaczy padły narzędzia budowlane służące do remontu lokalu

Policjanci z komisariatu I pracujący nad ustaleniem sprawcy dotarli do 17 i 51-letniego rudzianina, u których znaleźli skradziony sprzęt. Obaj rudzianie wiedzieli, że na nic zdadzą się ich wykręty i przyznali się do tego włamania. Sprawcy usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem, a skradzione narzędzia wróciły do właściciela.

Za włamanie grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Agata

  Wielkie halo.Jak sklep jest okradany to mają gdzieś.Śledztwo umorzone przy ogromnych stratach. Jakby nie ubezpieczenie ,to strata czesto ogromna.Ale narzędzia ? Wielka afera ,dedektywi sie wykazują ,tam gdzie najprosciej.

 • ciekawy

  Czasem przechodząc koło komisu zastanawiam się skąd tam tyle rowerów czy sprzętu budowlanego ,wiertarki ,szlifierki ,wkrętarki.Czy policja też się nie zastanawia?

 • n4u

  nie ma to jak iść do więzienia za narzędzia z lidla i jedną ?młotowiertarkę? boscha ;)

 • n4ubis

  Też uważam że nie powinni zamykać za kradzież innych narzędzi oprócz Makita i Bosch. Tak samo jak nie powinni karać za kradzież innych walut oprócz USD, CHF I OJRO.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.