Wiadomości z Rudy Śląskiej

WOŚP - kolejny rekord Rudy Śląskiej!

  • Dodano: 2018-01-18 06:45, aktualizacja: 2018-01-18 07:08

Ruda Śląska zebrała na rzecz 26 finału WOŚP 212 713,87 złotych. To o 11 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Na tę sumę składają się zbiórki do puszek, licytacje, aukcje fantów oraz dochód z Koncertu Młodych Talentów i sklepiku działającego w ZSO 3.

W niedzielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Rudy  Śląskiej  kwestowało 400 wolontariuszy. Jakub Woch wraz z bratem Pawłem rozpoczęli zbiórkę już o 7:00 rano. Pomimo mrozu z  uśmiechem zachęcali do wsparcia akcji.

Chcemy pomagać, chcemy się zaangażować. Ja sam w dzieciństwie dzięki zakupionemu przez WOŚP sprzętowi zostałem uratowany i w ten sposób chcę się jakoś odwdzięczyć – mówi 22-letni już dziś Kuba.

Ponadto w dniu finału z pl. Jana Pawła II wyruszył Rudzki Spęd Rowerowy.

Większość z uczestników to stała grupa, która bardzo chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne. Ale cieszę się, że dołączyło do nas tyle nowych osób, a nawet całe rodziny. Dla szczytnego celu pokonaliśmy 32 km objeżdżając całe miasto. Po drodze oczywiście zbieraliśmy datki na rzecz WOŚP – mówi  Wiesław Kurmański z Fundacji Aktywni Społecznie.

Wieczorem młodzież z kochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 podsumowała niedzielną akcję „światełkiem do nieba”.

Finał WOŚP w Rudzie Śląskiej trwał do poniedziałku. W tym dniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w dzielnicy Kochłowice odbyły się aukcje, działał sklepik WOŚP, a wieczorem ruszyła XIV odsłona Koncertu Młodych Talentów.

Już po raz 14. organizowaliśmy w ramach finału WOŚP Koncert Młodych Talentów. To jedno z najpiękniejszych i najważniejszych wydarzeń w naszej szkole. W przygotowanie angażuje się wielu nauczycieli i ogromna liczba uczniów - mówi Michał Kozera, nauczyciel oraz szef sztabu przy ZSO nr 3.

W mieście działały dwa sztaby – w Miejskim Centrum Kultury, koordynowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. H.C. Hoovera w Orzegowie oraz sztab w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Kochłowicach. Dyrektor ZSO 4, Józef Sarek, rudzki sztab organizuje od 20 lat.

Nigdy nie mamy problemu, by znaleźć osoby, które będą częścią sztabu, tak wolontariuszy, jak i osób przygotowujących finał – podkreśla dyrektor.

Ruda Śląska gra z Orkiestrą od samego początku. Przez te lata do Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej trafił sprzęt medyczny o wartości ponad dwóch milionów złotych. Oddział neonatologiczny w Rudzie Śląskiej otrzymał od WOŚP m.in. respirator oscylacyjny, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, ultrasonograf, inkubatory, laktatory, podgrzewacze do mleka, urządzenia do badań słuchu czy monitory pomiarów przezskórnych. Z tego sprzętu korzystają nie tylko pacjenci z Rudy Śląskiej, ale całego województwa.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • ehh

    Takie duże miasto w centrum Śląska i z imprez tylko jeden mały spęd rowerowy. Żenada i hańba dla władz miejskich. Ruda już nie ma żadnych aspiracji stać się prawdziwym miastem. Tylko sypialnia i śmietnik Śląska. Wstyd.

  • Lol

    Sped Rowerowy to inicjatywa tylko kilku ludzi, sami wszystko zorganizowali, pozyskali sponsorów i zrobili przejazd, na zakończenie ognisko, pieczenie kielbasek, licytację, losy i światełko do nieba.Wszystko prywatna akcja i zero pomocy z miastaWięcej takich ludzi w mieście potrzeba

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.