Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska znowu zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

 • Dodano: 2020-01-09 08:45, aktualizacja: 2020-01-09 08:54

Już w najbliższą niedzielę po raz 28. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Rudzie Śląskiej 450  wolontariuszy wyruszy na ulice miasta, by zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W mieście działać będą dwa sztaby – w ODK Pulsar oraz w III Liceum  Ogólnokształcącym w Kochłowicach.

– Mam nadzieję, że również i w tym roku rudzianie okażą wielkie serca i zostanie pobity kolejny rekord w zbiórce organizowanej przez WOŚP – mówi prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Orkiestra zagra w Rudzie Śląskiej już w sobotę. 11 stycznia o godz. 17:00. Wtedy w III Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Kochłowice odbędzie się Koncert Młodych Talentów.

- Już po raz 16. organizujemy w ramach finału WOŚP Koncert Młodych Talentów. Wystąpi 13. szkolnych artystów, którzy powalczą o statuetkę Dobrego Anioła. W przerwie, przed ogłoszeniem wyników zagra zespół White oraz wystąpi nasza utalentowana uczennica Laura Górniok - mówi Michał Kozera, nauczyciel oraz szef sztabu przy III LO w Rudzie Śląskiej. – W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na koncert. Bilety są jeszcze do nabycia w szkole w cenie 8 zł – dodaje.

Dochód z koncertu zostanie przekazany na konto WOŚP. Ponadto już dzisiaj /czwartek/ w III LO odbędzie się Wielka Aukcja Fantów oraz kiermasz, na którym zakupić będzie można m.in. ciasta upieczone przez nauczycieli.
Z kolei w dniu finału, szkoła  zaprasza już od  godz. 19:00 na Światełko do Nieba.

Drugi sztab WOŚP koordynowany jest przez IV Liceum Ogólnokształcące im. H.C. Hoovera w Orzegowie. W dniu finału sztab WOŚP będzie się mieścił w ODK Pulsar przy ul. Różyckiego w dzielnicy Wirek. Tam też odbędzie się szereg atrakcji i koncerty, które zaplanowano już od godz. 11:00.

W programie:

 • 11.00 - 13.00 -  ZUMBA NA II ŚNIADANIE
 • 15.00 - 15.30 -  PIERWSZA POMOC  Z OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ
 • 15.45 - 16.30 - WYSTĘPY ZESPOŁÓW TANECZNYCH ODK PULSAR: HAPPY SQUOOL; MAGIC FOXES
 • 16.30 - 17.00 - "DRECTORS"
 • 17.00 - 17.15 -  LICYTACJE
 • 17.15 - 18.00 - " COVER NOSTRA"
 • 18.00 - 18.10 -  LICYTACJE
 • 18.10 - 18.55 -  OLA STRYJ I " ODSKOCZNIE"
 • 18.55 - 19.10 - LICYTACJE
 • 19.10 - 19.55 - "THE PARTY IS OVER"
 • 20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA

– Oprócz gadżetów WOŚP licytować będziemy między innymi  obrazy hobbystycznej grupy malarskiej przy MCK, piłkę z podpisami zawodników Slavii, usługę fryzjerską, usługę kosmetyczną, profesjonalną sesję zdjęciową – wylicza Iwona Luszczak, dyrektor IV LO, szef sztabu.

Rudzką WOŚP wspierać będzie Aquadrom, Druid Pub przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Bytomiu, Kino Patria wraz ze Stowarzyszeniem In-nI przy ul. Chorzowskiej 3 i ODK Pulsar przy ul. Różyckiego 30. W tych miejscach na wolontariuszy czekać będą ciepłe napoje i posiłki.

W ubiegłym roku Ruda Śląska zebrała na rzecz 27. Finału WOŚP ponad 208 tys. złotych

W tym roku Orkiestra zbiera środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia
i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.