Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wrzesień w RIP

  • Dodano: 2011-08-25 10:15, aktualizacja: 2011-09-01 08:28

Sprawdź kalendarium zaplanowanych spotkań na najbliższy miesiąc w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

07.09. 2011  - SPOTKANIE STUDYJNE PARTNERÓW PROJEKTU SKUTECZNE OTOCZENIE INNOWACYJNEGO BIZNESU

Rudzki  Inkubator Przedsiębiorczości jako Partner Instytucjonalny został po raz kolejny w tym roku zaproszony do udziału w wydarzeniu realizowanym w ramach działania "Wzmocnienie kadr instytucji otoczenia innowacyjnego biznesu" z inicjatywy projektu współfinansowanego ze środków UE "Skuteczne Otoczenie Innowacyjnego Biznesu".
 

Warto wspomnieć, iż w czerwcu br. w ramach zagranicznej wizyty studyjnej "OTANIEMI – FIŃSKI MODEL WSPIERANIA INNOWACYJNOŚCI I PRZEDSIĘBIORCZOSCI" nasza specjalistka ds. innowacji - Sonia Dors odwiedziła Otaniemi - serce innowacyjności i działalności high-tech w Finlandii oraz jeden z najbardziej efektywnych ośrodków wspierających rozwój innowacyjności i wysokich technologii w Europie.
7 września br. uczestnicy spotkania studyjnego odkryją "ŚLASKIE PODEJSCIE DO WSPIERANIA INOWACYJNOŚCI", w ramach którego odwiedzą i zapoznają się
z działalnością naszego Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
Podczas wizyty uczestnicy dowiedzą się również instytucje takie jak:  Park Naukowo – Technologiczny „Technopark” Gliwice,  Inkubator przedsiębiorczości Agencji Rozwoju Lokalnego,  CITT Politechniki Śląskiej.  

Projekt „Skuteczne Otoczenie Innowacyjnego Biznesu”  jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet II, Poddziałanie 2.1.3.


09 .09. 2011  - SZKOLENIE KROK PO KROKU – ZAKŁADANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ Z POZYSKANIEM ŚRODKÓW NA JEJ   
                          ROZPOCZĘCIE

 

Szkolenie będzie kierowane do osób fizycznych, które mają zamiar rozpocząć własną działalność gospodarczą (zarówno bezrobotnych jak i pracujących, a także studentów i absolwentów), i będzie podzielone na dwa moduły, z możliwością odbycia obydwu modułów łącznie, lub tylko jednego z nich, w zależności od potrzeb uczestnika.
http://www.inkubatorrudzki.pl/pl/aktualnosc/0/1310473921/0/14
 

Bliższe informacje:
Bartosz Miklaszewski, Dyrektor Działu Szkoleń i Współpracy z Samorządami
Tel: (032) 242 22 30 w. 109
b.miklaszewski@inkubatorrudzki.pl


16 .09. 2011  - FUNDUSZ UNIJNE NA ROZWÓJ FIRMY

Przedsiębiorco! Jeśli chcesz pozyskać unijną dotację dla swojej firmy, lecz procedury wydają Ci się trudne, dokumenty niezrozumiałe, zasady niejasne – zapraszamy na kompleksowe szkolenie!
Jednocześnie informujemy, iż termin ogłoszenia konkursu dla małych i średnich przedsiębiorstw to wrzesień 2011 r. Konkurs ma charakter zamknięty - wnioski o dofinansowanie projektu można składać od  7 września 2011 r. do 7 grudnia 2011 r.  Już dziś warto rozpocząć przygotowania!
Nasze szkolenie umożliwi przedsiębiorcom poznanie mechanizmów i procedur korzystania ze środków unijnych oraz możliwości i zasady uzyskania dofinansowania przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- jakie są możliwości i zasady pozyskiwania dotacji,
- jak wygląda procedura oceny i wyboru projektów,
- na jakiego typu inwestycje mogą uzyskać dofinansowanie

http://www.inkubatorrudzki.pl/pl/aktualnosc/0/1311247908/0/14

Bliższe informacje:
Bartosz Miklaszewski, Dyrektor Działu Szkoleń i Współpracy z Samorządami
Tel: (032) 242 22 30 w. 109
b.miklaszewski@inkubatorrudzki.pl


21-22.09. 2011  - SZKOLENIE DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ ZAKŁADAMI OPIEKI MEDYCZNEJ

W dniu 1 lipca 2011 roku weszła w życie ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Ustawa ta, wprowadzając zmiany w zakresie zasad organizacji systemu ochrony zdrowia i funkcjonowania podmiotów prowadzących działalność leczniczą, zmodyfikowała również status i zadania kierownika zakładu opieki zdrowotnej. Celem szkolenia jest omówienie tych modyfikacji, w szczególności w zakresie wyboru kierownika podmiotu leczniczego będącego przedsiębiorcą, a także jego nowych obowiązków.

http://www.inkubatorrudzki.pl/pl/artykul/tematy_szkolen/1312884827

Bliższe informacje:
Bartosz Miklaszewski, Dyrektor Działu Szkoleń i Współpracy z Samorządami
Tel: (032) 242 22 30 w. 109
b.miklaszewski@inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również