Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybierasz się na Industriadę? Skorzystaj z darmowej komunikacji miejskiej

  • Dodano: 2023-06-16 09:15

Osoby, które 17 czerwca planują udział w Industriadzie, będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. W czasie podróży wystarczy mieć wydrukowany lub pobrany na telefon specjalny kupon. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać do większości obiektów organizujących festiwalowe atrakcje.

Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki

17 czerwca, w dniu Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki, 46 przemysłowych zabytków z 29 miejscowości województwa śląskiego zorganizuje 443 wydarzenia. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać niemal pod drzwi prawie 30 obiektów znajdujących się w 17 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Festiwalowicze nie potrzebują biletów. Wystarczy specjalny kupon uprawniający do bezpłatnej jazdy. W ten sposób już piąty raz ZTM ułatwi mieszkańcom regionu uczestnictwo w Industriadzie.

Specjalny kupon jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Industriady w zakładce „Transport”. Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon i w razie kontroli okazać w formie papierowej, lub na ekranie swojego telefonu. Każdy kupon będzie uprawniać 17 czerwca jedną osobę do bezpłatnych przejazdów wszystkimi środkami lokomocji ZTM w godz. 8:00 – 22:00.  W rozkładach jazdy ZTM na ten dzień zaplanowanych jest prawie 13,5 tys. kursów.

Jak sprawdzić jak dojechać? 

Aby zaplanować dojazd do wybranego przez siebie obiektu, można wejść na stronę internetową ZTM z rozkładami jazdy. W zakładce „Wyszukiwarka i mapa” w odpowiednich polach wystarczy wpisać miejsce początkowe i końcowe podróży, czyli kolejno np. miejsce swojego zamieszkania i adres obiektu, do którego chcemy dojechać. Ważne jest też, aby ustawić odpowiednią datę (17 czerwca) i godzinę. Po kliknięciu „Wyszukaj połączenie” system zaproponuje opcje dojazdu. 

Zainteresowani, w celu zaplanowania podróży lub w przypadku innych pytań związanych z komunikacją miejską, mogą również zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM – numer telefonu 800 16 30 30. Jest ona czynna przez całą dobę, także w sobotę. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również