Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wybory w Rudzie Śląskiej: Sprawdź numer oraz granice obwodów głosowania

  • Dodano: 2022-09-21 12:15, aktualizacja: 2022-10-04 10:55

Wybory przedterminowe prezydenta miasta Ruda Śląska zostały przeprowadzone 11 września 2022 r. W związku z tym, że żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 25 września 2022 r. w godzinach od 7:00 do 21:00 zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie (tzw. II tura).

Jak zagłosować?

Do lokalu wyborczego należy udać się w niedziele 25 września w godzinach od 7:00 do 21:00. Aby móc przystąpić do głosowania, należy przedstawić komisji wyborczej ważny dokument tożsamości ze zdjęciem - może to być dowód osobisty bądź prawo jazdy. Dokument posłuży komisji do znalezienia wyborcy w spisie.

W wyborach głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu. Znak "X" to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Lista obwodowych komisji wyborczych

W Rudzie Śląskiej utworzono 79 obwodów wyborczych, w tym 5 odrębnych (dla pacjentów Szpitala Miejskiego oraz osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej Święta Elżbieta, Pensjonacie "Senior" oraz Domu Pomocy Społecznej "Senior").

Granice obwodów, czyli przynależność poszczególnych ulic do obwodów głosowania, lokalizację siedzib Obwodowych Komisji Wyborczych oraz ich dostępność dla osób niepełnosprawnych można sprawdzić TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również