Wiadomości z Rudy Śląskiej

Wzrost liczby kradzieży na autostradowych MOP-ach!

  • Dodano: 2023-08-21 08:00, aktualizacja: 2023-08-21 08:22

W ubiegłych tygodniach w Miejscach Obsługi Podróżujących (MOP) przy autostradzie A4 doszło do kilku kradzieży. Zawodowi kierowcy korzystający z obowiązkowych przerw i odpoczynków od prowadzenia pojazdów narażeni są na przestępstwa - szczególnie w godzinach nocnych. Mundurowi apelują, aby przed przystąpieniem do odpoczynku kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczali portfele, dokumenty, telefony i inne cenne przedmioty.

Kradzieże na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP)

W okresie letnim, często z powodu wysokich temperatur panujących w nocy, zawodowi kierowcy odbywający odpoczynek na MOP-ach uchylają okna w swoich pojazdach. Niestety, przestępcy mają wtedy najmniej „pracy” i dokonują bezszelestnego zaboru cennych przedmiotów. W innych przypadkach dochodzi do wybicia szyby i szybkiej kradzieży pozostawionych na widoku cennych przedmiotów. Przestępcy nie zważają na to, czy pojeździe przebywał w danej chwili kierowca.

Zabezpieczanie cennych przedmiotów podczas odpoczynku

Policjanci przestrzegają, aby przed przystąpieniem do odpoczynku kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczali portfele, dokumenty, telefony i inne cenne przedmioty w miejscach możliwie trudno dostępnych i oddalonych od okien w pojeździe. Dodatkowo należy pamiętać, aby żadnych przedmiotów nie pozostawiać na podszybiu pojazdu. Na koniec przypominamy o... zamykaniu drzwi i pociągnięciu za klamkę żeby sprawdzić, czy nasze działanie było faktycznie skuteczne. Czasami może nam się wydawać, że pojazd jest zamknięty, kiedy w rzeczywistości przestępcy mogą wykorzystywać urządzenia do zagłuszania sygnałów. Po oddaleniu się kierowcy od pojazdu po prostu otwierają drzwi i dokonują kradzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również