Wiadomości z Rudy Śląskiej

Z powodu koronawirusa szpital wstrzymuje odwiedziny na Oddziale Chorób Wewnętrznych

  • Dodano: 2023-11-23 09:30

W obliczu rosnącej liczby przypadków SARS-CoV-2, Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej ogłosił wprowadzenie środków ostrożności w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa swoim pacjentom i personelowi. Zarząd rudzkiej placówki poinformował, że czasowo wstrzymano odwiedziny na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

Szpital wstrzymuje odwiedziny na Oddziale Chorób Wewnętrznych

Ostatnio informowaliśmy, że Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej, w trosce o zdrowie swoich pacjentów wprowadził m.in. nowe zasady odwiedzin:

  • Odwiedziny pacjentów odbywają się codziennie w godzinach 12:00-17:00. Poza wyznaczonymi godzinami odwiedziny są możliwe za zgodą Ordynatora Oddziału/Lekarza Dyżurnego po wcześniejszym ustaleniu godziny.
  • Czas trwania odwiedzin u pacjenta to maks. 1 godzina. Obowiązuje zasada ograniczonej ilości – 1 osoba odwiedzająca na 1 chorego.
  • Przed wejściem/wyjściem do i z sali pacjenta, jak również przed rozpoczęciem i po zakończeniu odwiedzin należy zdezynfekować ręce.
  • W odniesieniu do pacjentów w stanach szczególnych, terminalnych, o odwiedzinach przez więcej niż 1 osobę decyduje Ordynator Oddziału lub osoba przez niego wyznaczona.
  • Zakazuje się odwiedzin przez osoby wykazujące objawy infekcji.

Kilka dni temu zarząd rudzkiej placówki poinformował, że dodatkowo czasowo wstrzymano odwiedziny na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

- W związku ze zwiększeniem infekcji wywołanych wirusem COVID-19 na Oddziale Chorób Wewnętrznych informujemy o wstrzymaniu odwiedzin do odwołania na ww. Oddziale. Nasza decyzja powodowana jest troską o dobro i zdrowie Pacjentów przebywających w naszym Szpitalu. Wyjątkiem jest sytuacja dot. odwiedzin pacjentów terminalnych – w tym wypadku odwiedziny odbędą po indywidualnych ustaleniach z Ordynatorem lub Lekarzem Dyżurnym Oddziału – informują zarządzający placówką.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również