Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami akcja "Trzymaj się prawego pasa". Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych

 • Dodano: 2020-01-13 14:00, aktualizacja: 2020-01-13 23:05

W ubiegłym tygodniu śląscy policjanci prowadzili działania na drogach naszego województwa w ramach akcji "Trzymaj się prawego pasa”. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Podczas działań śląska drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym.

"Trzymaj się prawego pasa"

W czwartek i piątek śląska drogówka prowadziła działania "Trzymaj się prawego pasa”. Akcja była prowadzona na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4. Policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa na jezdniach o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Niestety kierujący często nie zajmują prawego pasa ruchu pomimo faktu, że jest on wolny. Celem tego typu działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi jezdni.

Odnotowano 79 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym

W trakcie trwania akcji drogówka odnotowała 79 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym, z czego aż 25 dotyczyło kierujących, którzy zapomnieli o obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów i poruszali się lewym pasem jezdni pomimo tego, że prawy pas ruchu był wolny. Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie. Ponadto w trakcie realizacji działań funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym oraz 1 osobę poszukiwaną. 

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • quart

  pięknie, pewnie mało kto z mistrzów kierownicy wiedział że jest taki przepis

 • mgx

  dzisiaj świetny dzień na akcję " światła dzienne we mgle" - 50 mandatów to na godzinę możnaby wystawić, i to łąpiąc co drugiego...

 • Bladius

  pewnie im bloczków mandatowych zabrakło albo ich ręce już rozbolały od pisania

 • Ja

  Czyli mandatów zero? Tylko pouczenia? Mimo, że w szczycie komunikacyjnym taka jazda jest bardziej niebezpieczna niż prédkość.

 • Iks

  Jak zero? Przecież jest napisane jak byk, że 51 mandatów...

 • Lolek

  51 mandatów I 29 pouczeń

 • lyjo

  a cytać to łon potrafi?

 • lrwz

  "Policjanci nałożyli 51 mandatów karnych. Wobec 29 kierujących zastosowali pouczenie."Następnym razem przeczytaj cały artykuł... Albo naucz się czytać ze zrozumieniem bo tylko na debila wychodzisz dodając komentarz jak wyżej.

 • PL/SL

  bardzo dobrze, na DTS i A4 ciągle powinna być prowadzona taka akcja

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.