Wiadomości z Rudy Śląskiej

Za nami gra terenowa "Silni NATURAlnie" [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2023-11-09 14:00

Siedem drużyn wzięło udział w zorganizowanej w minioną niedzielę grze terenowej "Silni NATURAlnie". Pogoda nie popsuła uczestnikom dobrej zabawy.

Gra terenowa KS Pogoń Ruda Śląska

W niedzielę 5 listopada w Rudzie Śląskiej odbyła się gra terenowa "Silni NATURAlnie" pod patronatem KS Pogoń Ruda Śląska oraz Lasów Państwowych. Mimo niesprzyjającej pogody na starcie w „Pokoju 13” pojawiło się siedem zespołów, w których skład wchodzili zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, która obejmowała aktywności sportowe i rekreacyjne oraz elementy edukacyjne, ukazujące siłę przyrody regenerującej obszary na byłych terenach przemysłowych. W ramach zadań konieczna była współpraca zespołowa, która pozwoliła uczestnikom na integrację podczas zabawy. Po wykonaniu poszczególnych zadań zespoły otrzymywały fragmenty układanki z kodami, które umożliwiały otworzenie skrzynek z nagrodami. Zadania polegały m.in. na strzelaniu do celu z broni lub ułożeniu słów związanych z lasem z dużych liter przypominających scrabble. Końcowe zadanie wymagało pokazania swojego ducha współzawodnictwa i sportowej rywalizacji.

Każdy uczestnik wydarzenia na zakończenie otrzymał pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze drużyny odebrały dodatkowe nagrody.

– Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyczyniło się do podniesienia świadomości w kwestii korzyści zdrowotnych i rekreacyjnych, jakie niesie ze sobą aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo dostarczyło uczestnikom nie tylko rozrywki, lecz także cenną wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej – przekazała Natalia Szabatowska z KS "Pogoń" Ruda Śląska.

Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na ciepły posiłek i ciepłą herbatę. Dodatkowymi atrakcjami, dla osób uczestniczących w wydarzeniu, było ognisko z kiełbaskami oraz strefa dla najmłodszych.

Wydarzenie odbyło się w ramach programu "Sportowa Natura 2023" przy wsparciu finansowym Lasów Państwowych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Achim

    W niedziele takich atrakcji sie nie organizuje. Ciekawe czy te dzieci poszly do kosciola ??? niektorzy przed komunia, a wiekszosc przed bierzmowaniem. Ojcow na zdjeciu malo wiec wiekszosc dzieci od samotnych matek. Dajcie przyklad i nauczcie dzieci wiary w naszego Pana Jezusa Chrystusa i Maryję Zawsze Dziewicę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również