Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zainspirowały nas własne dzieci - właścicielka sklepu "Modne Szkraby"

  • Dodano: 2015-09-09 10:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:30

O dziecięcym biznesie i trendach w modzie dla maluchów rozmawiamy z właścicielką sklepu Modne Szkraby w Rudzie Śląskiej.

Proszę opowiedzieć o Państwa sklepie. Od kiedy istnieje, co w nim znajdziemy?

Nasz sklep internetowy www.modneszkraby.pl powstał w styczniu tego roku, jednak ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców Rudy Śląskiej zdecydowaliśmy się w lipcu tego rok otworzyć sklep stacjonarny.

Pierwsza myśl o otworzeniu sklepu zaświtała, kiedy sami szukaliśmy fajnych, oryginalnych ubranek polskich producentów dla naszych dzieci. I właśnie taki asortyment można znaleźć u nas w ofercie. Dodam, iż wiele produktów to wyroby „handmade”, są to więc oryginalne, pojedyncze sztuki odzieży, której nie można znaleźć w tak zwanych „sieciówkach”.

Co cieszy się obecnie największą popularnością?

Zbliża się sezon jesienny, więc obecnie największe zainteresowanie budzą czapki, komplety jesienne szyte na miarę (można samemu dobrać kolor z katalogu oraz dodatki), a także kolorowe tenisówki szkolne dla dzieci. Jesienny trend stawia na kolor khaki, więc dla dzieci posiadamy dresy w tym kolorze, a dla chłopaków nieustannie modne spodnie z obniżonym krokiem, tzw, baggy. Nieustannym numerem jeden są saszetki typu nerki z zabawnymi napisami typu: „ SIĘ MA”, „NIE GAP SIĘ” - to był hit tego lata.

Dla jakiego przedziału wiekowego znajdziemy u Państwa asortyment dla dzieci?

Przedział to rozmiary 80- 164, czyli ubrania przeznaczone od rocznych dzieci do 13-14 lat, ale jest również kącika dla niemowlaczka z polskimi produktami oraz kącik dla mamy, w którym można znaleźć modne torebki i ciekawe ubrania również polskich producentów.

Czy czują Państwo duże zagrożenie wśród konkurencji w naszym mieście?

Jak na razie nie mamy konkurencji w Rudzie Śląskiej, jesteśmy jedynym sklepem tego typu. To my jesteśmy dla klienta, często szyjemy indywidualne zamówienia, a przyznam iż niewiele jest takich sklepów. Mamy super kącik dla maluszków, gdzie mogą się pobawić, porysować w trakcie zakupów rodziców. Sklep również przyciąga wyglądem. Dzieciaczki często nie chcą od nas wychodzić - to nas wyróżnia.

Czy ciężko jest dziś prowadzić taki biznes, kiedy w Internecie i w „sieciówkach” czy marketach znajdziemy wiele propozycji ubrań, często tańszych, bo gorzej wykonanych?

Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, iż nigdy nie przebijemy cen w „sieciówkach”, natomiast tak jak wspomniałam, my posiadamy towar dobrej jakości, z polskiej bawełny. Każdy, kto chociaż raz kupił u nas produkt, wie, jaka jest różnica i oczywiście do nas wraca. Co sezon mamy również wyprzedaż, także jest możliwość zakupienia produktów w niższej cenie. Dla nas to nie tylko biznes, ale także przyjemność z ubierania dzieci modnie i wygodnie. Gdy spacerujemy i widzimy dzieci, które wyróżniają się w swoich ubrankach, to miło nam, iż są to ciuszki od nas.
 

Widać dziś coraz większe zainteresowanie modą dla dzieci?

Oczywiście, moda dziecięca na przełomie lat bardzo się zmieniła. Mamy prześcigają się w stylizacjach dla dzieci. Bardzo dużo mam zaczęło prowadzić bloga o modzie dziecięcej. Często współpracujemy z takimi osobami. Zdarza nam się również współpraca z zagranicznymi blogami. Tam ubranka typu „handmade” są bardzo drogie, więc mamy chętnie kupują towar u nas w Polsce. Wysyłamy ubranka do Wielkiej Brytaniii, Norwegii, Niemiec - to świadczy o dużym zainteresowaniu modą dla dzieci

Czy sami „mali klienci” często chcą osobiście zdecydować, co rodzice mają kupić?

Tak jak najbardziej. Zdarza się że przychodzą z własnymi kieszonkowymi lub z pieniędzmi np. z urodzin żeby coś kupić. Pamiętam takiego chłopca, który w nagrodę za świadectwo dostał pieniążki od dziadków i sam zdecydował, aby je przeznaczyć na ubranka i modną saszetkę.

Czego życzyć Państwu w prowadzonym biznesie?

Oczywiście jak największej liczby klientów i zadowolonych modnie ubranych szkrabów!

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Sklep „Modne Szkraby”

Ul. Kuźników 2

Ruda Śląska - Halemba

http://www.modneszkraby.pl/