Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zamiast przebywać na kwarantannie uszkodził cztery samochody

 • Dodano: 2020-12-01 06:15, aktualizacja: 2020-12-01 06:30

Policjanci z rudzkiej „ jedynki” zatrzymali mężczyznę, który uszkodził cztery samochody na ulicy Modrzejewskiej.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, gdy sprawca miał przebywać na kwarantannie.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, obywatela Ukrainy, który zamiast przebywać na kwarantannie, pijany biegał po ulicy Modrzejewskiej i niszczył zaparkowane samochody. Właściciele samochodów oszacowali straty łącznie na blisko 13 tysięcy złotych. Jak się okazało, 23-latek po przyjeździe do Polski miał odbywać obowiązkową kwarantannę, a w rzeczywistości wraz z kolegami upił się i odreagował na samochodach sąsiadów. Wandal usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, policjanci przesłali również informację o złamaniu zasad kwarantanny do służb sanitarnych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka kara za złamanie kwarantanny.

Komentarze (6)    dodaj »

 • elektryk z przodka

  poloki przez całe lata kradli auta w niemcach i nikt tego nie komentował, a jakis ukrainiec zniszczył pare aut i juz go chcą wieszac

 • Rudziol

  Chcieliście tania siłę robocza to macie. Każdy normalny wiedział że z tymi Ukraińcami benda same problemy. Nie dojść że maja większe wymagania od Polaków to jeszcze wybierają sobie robotę, a teraz jeszcze niszczą nasze mienie.

 • Pracownik grudniowy

  To popatrz sobie na polską patologię w Niemczech lub WB, tam nam wystawili taką wizytówkę, że stereotypów pijaków i złodziei nie pozbędziemy się jeszcze 100 lat.

 • chmielok

  Powinno mu się odebrać prawo do pobytu w Polsce

 • XXX

  Niech zaplaci za szkody i spowrotem na ukraina i zakaz wstepu do polski

 • Ewelina

  Dla takich osób powinno wydawać się natychmiastowy wilczy bilet! Powrót do kraju, z którego jest obywatel i zakaz wjazdu na 20 lat. Wtedy nie jeden by się zastanowił czy warto. A tak zapewne się z tego śmieje i okaże się nie wypłacalny...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również