Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zapaśnicy dla Ryszarda Dworoka – Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w hali MOSiR

  • Dodano: 2021-11-20 20:15, aktualizacja: 2021-11-22 19:06

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka za nami! Młodzi zapaśnicy po raz kolejny sprawdzili swoje siły na zapaśniczych matach w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Bytomiu. W ten sposób sportowcy upamiętnili wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski w zapasach oraz trenera.

Sekcja zapaśnicza KS Pogoń Ruda Śląska ma już 100 lat!

Warto dodać, że tegoroczna edycja turnieju była szczególna, ponieważ sekcja zapaśnicza KS Pogoń Ruda Śląska świętuje stulecie swojego istnienia. Za datę powstania przyjmowany jest rok 1920. Obecnie w klubie działają dwie sekcje: zapasów i koszykówki.

Zapasy to sport bardzo kontaktowy, indywidualny i szalenie wymagający – mówi Piotr Topolski z KS Pogoń Ruda Śląska, organizator turnieju. - Trzeba być zdyscyplinowanym i wszechstronnym. Od zawodnika wymagana jest siła, technika, wytrzymałość, szybkość i zwinność – wymienia.

Turniej zapaśniczy ku pamięci słynnego zapaśnika organizowany jest co roku po to, żeby promować ten sport, a także przypomnieć jego postać. Podczas sobotnich zawodów zapaśnicy walczyli w stylu klasycznym, czyli najstarszym ze stylów zapaśniczych, który charakteryzuje się głównie tym, że chwyty dozwolone są wyłącznie powyżej pasa.

Zawody te organizowane są po to, żeby popularyzować zapasy, a także pokazać ich piękno. Jednak przede wszystkim pragniemy uczcić pamięć Ryszarda Dworoka, czyli zapaśnika, który osiągał wiele sukcesów – zaznacza Włodzimierz Koriakowski, sędzia turnieju. - Chciałbym, aby młodzi ludzie brali przykład z Ryszarda Dworoka i żeby w ślad za nim trenowali zapasy. Dlatego staramy się ich mobilizować, zachęcać i tłumaczyć, że to nie wyniki są najważniejsze, ale sama walka, bo zapasy to piękny sport – dodał Koriakowski.

Zapaśnicy KS Pogoń Ruda Śląska zdobyli dwa medale. Drugie miejsce w grupie dzieci zdobył Dawid Bończuk , a na trzecim miejscu w grupie kadetów uplasował się Rafał Szkucik. Pozostałym zawodniikom z Pogoni nie udało się stanąć na podium. W turnieju oprócz zawodników z Polski startowali ,zawodnicy z Czech i Niemiec. Dawid Bończuk został uznany najmłodszym i  najlepszym zawodnikiem Turnieju.Organizatorem imprezy był Klub Sportowy „Pogoń” Ruda Śląska

Zapaśnicy dla Ryszarda Dworoka – Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w hali MOSiR


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zapaśnik

    Turniej Ryszarda Dworoka stworzony przez Ryszarda Witkowskiego trenera ZKS Milon Ruda Śląska został on zawłaszczony ze względu na swój wysoki poziom sportowy przez Pogoń i Slavię. Organizowany na hali sportowej Grunwald Halemba. W latach świetlności gościł zawodników z Francji, Czech, Słowacji, Węgier oraz dużej części Polski. Nazwa pozostała ale poziom daje wiele do życzenia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.