Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zarezerwuj termin rejestracji pojazdu przez Internet!

 • Dodano: 2020-01-02 12:15

Nie chcesz czekać w długiej kolejce, żeby zarejestrować auto czy motor? Zarezerwuj termin przez Internet! W rudzkim Urzędzie Miasta został właśnie uruchomiony system elektroniczny, za pomocą którego można się umówić na konkretny dzień i godzinę wizyty w Wydziale Komunikacji. To nowa funkcja działającego już od dwóch lat elektronicznego systemu kolejkowego.

Internetowa rezerwacja terminu wizyty dotyczy rejestracji lub przerejestrowania pojazdu stanowiącego własność lub współwłasność osoby fizycznej mającej miejsce zamieszkania na terenie miasta Ruda Śląska lub osoby prawnej mającej siedzibę w Rudzie Śląskiej. Formularz znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje. Prezentowane są wolne terminy w okresie dwóch tygodni następujących po dniu, w którym dokonywana jest rezerwacja.

- Wielu mieszkańców przychodzących do Urzędu Miasta kieruje się właśnie do Wydziału Komunikacji. Staramy się ułatwiać im załatwianie spraw, stąd wprowadzony w 2017 roku system kolejkowy, a teraz jego rozwinięcie wykorzystujące Internet – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

W celu zarezerwowania terminu należy kliknąć w wybrany w kalendarzu dzień i wybrać wolną godzinę, wprowadzić dane w wymagane pola i kliknąć przycisk "Zarezerwuj”. W następnym oknie wyświetlony zostanie kod niezbędny do wygenerowania zarezerwowanego biletu w automacie biletowym, znajdującym się w Urzędzie Miasta przy Wydziale Komunikacji.

- Prosimy o zapisanie kodu i zabranie go na umówioną wizytę. Kod zostanie również wysłany na podany w formularzu adres e-mail – mówi Bożena Krzyżak, naczelnik Wydziału Komunikacji UM.

- Na wizytę należy przybyć przed umówioną godziną, ponieważ spóźnienie kasuje dokonaną rezerwację – podkreśla. Można również anulować zarezerwowany termin – służy do tego link przesyłany w wiadomości e-mail z kodem.

Warto również sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne, aby załatwić sprawę. Odnośnik do strony Biuletynu Informacji Publicznej, zawierającej informacje i formularze dotyczące rejestracji pojazdów, znajduje się na stronie www.rudaslaska.pl/rezerwacje.

Przypomnijmy, że elektroniczny system kolejkowy obsługujący Wydział Komunikacji, działa w Urzędzie Miasta Ruda Śląska od grudnia 2017 roku. Składa się on z automatu biletowego, w którym klient wybiera rodzaj sprawy, jaką chce załatwić i pobiera stosowny bilet z numerem kolejkowym. Na ekranie znajdującym w korytarzu obok drzwi Wydziału Komunikacji wyświetlają się kolejno numery biletów wraz z numerem pokoju i stanowiska obsługi. Jednocześnie podawana jest informacja głosowa dla osób, które znajdują się poza zasięgiem ekranu.

W 2019 roku Wydział Komunikacji obsłużył ponad 35 tys. spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawem jazdy, w tej liczbie mieści się 12 375 zarejestrowanych pojazdów i 3 306 wydanych praw jazdy.

Komentarze (10)    dodaj »

 • Stanley

  Czy to ktoś kontroluje!!!!!!!!!!!!!!!.Dramat!!!!!!!!

 • Zawiedziony petent

  DRAMAT terminow brak a telefonicznie można no i znajomi pozakolejnoscia ogólnie nie miłe panie

 • Monika

  Dramat!!! O godzinie 00:01 już nie ma terminów na kolejny dzień. I tak 2tyg! Czy ktoś to kontroluje? Od 2tyg nie można się załogowa, żeby zarezerwować termin. Dodam, ze raz się udało o godzinie 00:03 ale teraz nie działa już nic.

 • AK

  Ludziom nie dogodzisz. Zawsze źle

 • jo...

  A z książeczką zasłużony honorowy dawca krwi mogą na przodek przyjść.bo pierw. bileciki byli teroz przez telefon i internet można się załatwić w u.m.a za niedługo pani prezydent i jej zastępca przyjdą do domu załatwiać sprawy bo po co się będzie z domu ruszać jak mogą przyjść wysocy urzędnicy do domu.pozałatwiac sprawy.

 • Bunia

  Lecz się

 • Dyndol

  Przesyłanie danych osobowych nieszyfrowanym połączeniem? Aha.

 • chyży

  czyli zamiast iść do biletnika w urzędzie i wziąć bilecik można dostać kod do biletnika i wziąć bilecik który nas wciśnie gdzieś w środek kolejki? no ułatwienie po wuju! :)

 • Lis

  Ciężko Tobie idzie czytanie ze zrozumieniem

 • krecha

  Przecież rezerwujesz konkretny dzień i godzinę - to o co chodzi?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również