RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zima na rudzkich drogach - 2 potrącenia, 8 kolizji

 • Dodano: 2017-11-21 10:00, aktualizacja: 2017-11-21 13:44

Wczorajszy "atak" zimy znów przyniósł negatywne skutki w postaci zdarzeń drogowych. Potrącone zostały 2 kobiety.

Jak relacjonuje rzecznik rudzkiej policji, asp. Arkadiusz Ciozak, poniedziałek 20 listopada na rudzkich drogach obfitował w kolizje, a nawet zdarzenia z udziałem pieszych. Zmiana warunków na drodze, utrudniona widoczność, mokry śnieg, śliska jezdnia - te czynniki nigdy nie przynoszą nic dobrego. Dwie starsze kobiety przechodzące przez jezdnię zostały potrącone przez nieuważnych kierowców.

W poniedziałek otrzymaliśmy informację o 2 potrąceniach pieszych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Górnośląskiej nieopodal centrum handlowego w Bykowinie. Około godz. 17:15 kierujący Toyotą Yaris potrącił 65-letnią kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych. Piesza doznała urazu głowy oraz barku. Trafiła do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji - mówi asp. Ciozak.

Widziałeś coś ciekawego? Daj Cynk! Nagrodzimy Twoją aktywność Daj Cynk

Do drugiego potrącenia doszło w rejonie skrzyżowania na ul. Glinianej. Kierujące Oplem uderzył w przechodzącą przez jezdnię 82-letnią kobietę. Doznała ona złamania nogi.

Oprócz tych przykrych zdarzeń policja odnotowała jeszcze 8 kolizji drogowych, choć, jak mówią funkcjonariusze, nie wszystkie zostały zgłoszone. Uważajcie! Warunki nadal nie sprzyjają bezpiecznej jeździe.

Zobacz także

Komentarze (28)    dodaj »

 • tyle w temacie

  Art. 13 Prawa o ruchu drogowym nakłada na pieszych obowiązek zachowania szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez przejście dla pieszych. W takich sytuacjach pieszy jest obowiązany m.in. do oceny prędkości nadjeżdżających pojazdów; zachowaniu ostrożności przy niesprzyjających warunkach oraz ograniczonego zaufania dla innych uczestników ruchu.

 • IzuzI

  Co to jest szczyt zenitu? Albo szczyt albo zenit, nie oba. Masło maślane.

 • szofer

  Piesi systematycznie łamiom PRZEPIS-DROGOWE ,ładujom się na chama pod jadonce auto,skutki sąopłakane.

 • Sylwia

  ... jak i twoja ortografia...

 • jo

  Wiesz, niektórzy łamiĄ przepisy, może i ładujĄ się pod jadĄce auta, co nie zmienia faktu, że ty chyba sie pokłóciłeś w przeszłości z nauczycielką j. polskiego :)

 • gris

  Woły wiejskie,na śląsku piszemy po śląsku jasne.

 • gall

  ciemne

 • Mops

  Kup sobie słownik albo poproś kogoś z rodziny to Ci kupi na gwiazdkę. Przyda się.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.