Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złapani na gorącym uczynku: Wysypali prawie tonę miału węglowego z pociągu towarowego

 • Dodano: 2023-04-21 10:30

Trzech mieszkańców Rudy Śląskiej wysypało prawie tonę miału węglowego z wagonu pociągu towarowego na trasie Ruda Bielszowice – Zebrzydowice na tory kolejowe. Po krótkim pościgu sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach.

Wysypali prawie tonę miału węglowego

W środę, 20 kwietnia, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach, podczas działań na terenie stacji towarowej Ruda Bielszowice, zauważyli trzech mężczyzn, usypujących miał węglowy z wagonu pociągu towarowego na trasie Ruda Bielszowice – Zebrzydowice.

- Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Na widok funkcjonariuszy GOI SOK mężczyźni zaczęli uciekać, wsiadając do zaparkowanego obok samochodu osobowego marki Audi A3, a następnie odjeżdżając, pośpiesznie z miejsca zdarzenia nie reagowali na wezwania do zatrzymania. Po krótkim pościgu funkcjonariusze już na terenie Rudy Śląskiej ujęli całą trójkę uciekinierów - czytamy na stronie Straży Ochrony Kolei. 

Sprawcy, w wieku 34, 41 i 43 lat, zostali przekazani funkcjonariuszom z Komisariatu IV Policji w Rudzie Śląskiej, którzy podjęli dalsze czynności w sprawie. Mężczyźni zdążyli usypać blisko tonę miału węglowego. Odzyskane paliwo stałe zostało zabezpieczone przez pracowników spółki kolejowej PKP Cargo.

Komentarze (7)    dodaj »

 • Elwer ze Otylije

  a za te setki ton śmieci i graciarstwa wyrzuconego byle gdzie jakoś nikogo sią nie łapie i porządnie ukarze!!!

 • Pan

  Około tona miału na trzech to około 300 kg na każdego. To więksi, złodzieje niż mafia paliwowa Tuska i "Pawlika" czy innego Waldemara.

 • boluś

  Niy kożdy moge KRAŚĆ w ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ abo SAMORZĄDOWEJ eli SŁUŻBACH " Ci pozostali muszom kraść NORMALNIE ! BEZ OCHRONY PRAWA !

 • Emeryt

  Już z dwa lata był spokój z węglem i miedzianymi liniamiWidac ekipa nieroboli wyszła z pierdla i wrócili do "pracy"

 • Wał się

  Haha dobrze niech wracają [...]e to siedzą w rządzie od komuny do teraz jak w policji czy w ochronie wał się

 • Pablo

  Bardziej stwierdziłbym fakt że chcą się zabezpieczyc na "przyszła" zimę bo patrząc na naszą scenę polityczną to nie wiadomo czy w przyszłą zimę chrust będzie legalny, nie wspominając o węglu, drewnie, koksie i innym paliw grzewczych..

 • OLO

  TONE USYPALI TO ZŁODZIEJE A JAKBY 50 WAGONÓW ZAMÓWILI I NIE ZAPŁACILI TO BYLI BY ŻE BIZNEZMENI I NIE LEŻELI BY TAK NA GLEBIE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również