Wiadomości z Rudy Śląskiej

Żłobek Misiakowo otwarty - dzieci przyjdą w poniedziałek!

 • Dodano: 2012-04-01 08:00, aktualizacja: 2015-10-24 20:31

Nowy żłobek, który nazywa się "Misiakowo" powstał w zaadaptowanym na ten cel budynku dawnego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Będą do niego przyjęte dzieci, które ukończyły co najmniej 20 tygodni i nie są starsze niż 3 lata.

– Na tę chwilę rodzice bardzo czekali. Otwierany dziś żłobek jest szansą dla młodych ludzi, którzy pracując nie mają z kim zostawić swoich pociech. Od dziś liczba miejsc w żłobkach w naszym mieście wzrasta o 50 procent – powiedziała dziś podczas otwarcia nowego żłobka, prezydent Grażyna Dziedzic. Od poniedziałku nowa placówka jest w stanie przyjąć 45 dzieci poniżej 3 roku życia i jest drugą tego typu placówką w mieście.

 
Koszt inwestycji to 65 816 zł, z czego 32 908 zł pochodziło z ministerialnego programu "Maluch", drugie tyle stanowiły środki z budżetu miasta. W ramach prac zaadaptowano 7 pomieszczeń, zakupiono i zainstalowano wyposażenie, m.in. szafki, stoliki i łóżeczka. Na zewnątrz budynku wykonany został również przestronny plac zabaw. 
 


W placówce zapewniona jest profesjonalna opieka przez 10 godzin dziennie, między 5:00 a 17:00, są zapewnione 4 posiłki. Personel liczy 17 osób, do każdej z czterech grup są dwie panie wychowawcze plus pomoc. Wszystkie te panie pracowały do tej pory w placówce opiekuńczo-wychowawczej i spełniają wszystkie kwalifikacje, by opiekować się dziećmi w żłobku - powiedziała Anna Bujas, dyrektor żłobka miejskiego. 

Uroczystość była również okazją do złożenia podziękowań oraz wręczenia symbolicznych pluszaków - misiaków na ręce pani prezydent Grażyny Dziedzic, Ireny Sebastjan, Michała Tworuszce, Anny Morajko, Haliny Kozioł – Woźnikowskiej, Krystiana Morysa.

Spotkanie zostało urozmaicone przez występy wokalne i recytatorskie młodzieży z Teatru "Pierro" prowadzonego przez Annę Morajko. 

Opłata za pobyt dziecka w żłobku w Rudzie Śląskiej ustalona została na poziomie 225 zł, natomiast stawka żywieniowa to 5,5 zł za każdy dzień pobytu dziecka w placówce. 

 - Pomimo opłat ponoszonych przez rodziców, miasto dopłaca średnio ponad 800 zł za pobyt każdego dziecka miesięcznie. Są to koszty związane z utrzymaniem budynków oraz personelu placówek – wyjaśnia Anna Krzysteczko wiceprezydent Rudy Śląskiej

Otwarcie nowego żłobka skróci listę dzieci oczekujących na miejsce w żłobku. W tej chwili w Rudzie Śląskiej na miejsce w żłobku czeka ok. 200 dzieci. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców samotnie je wychowujących, którzy pracują zawodowo bądź uczą się w systemie dziennym lub są inwalidami. W dalszej kolejności przyjmowane są dzieci rodziców, gdzie ojciec i matka pracują zawodowo bądź uczą się w systemie dziennym lub są inwalidami. O przyjęciu decyduje również kolejność na liście oczekujących.

Do tej pory w Rudzie Śląskiej funkcjonował jeden żłobek, który dysponował 48 miejscami w budynku w Orzegowie oraz 45 miejscami w budynku w Wirku. Tym samym dzięki otwarciu nowej placówki przy ul. Kościelnej 35 Ruda Śląska dysponować będzie 138 miejscami w żłobkach.

Komentarze (15)    dodaj komentarz »

 • :)

  Szukam pracy w żłobku najlepiej w Rudzie śląskiej czy ma ktoś jakies informacje,gdzie szukają pracowników? prosze o wiadomość na gg 11455265 z góry bardzo dziękuję:)

 • Matka

  Może ktoś wie gdzie jest prywatny żłobek blisko Rudy 1 ! Pracuje daleko muszę i szukam żłobka blisko zamieszkania.

 • zadowolona mama

  W Bykowinie jest prywatny żłobek koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 480 zł. inf. pod nr. tel.507387402

 • Mama

  No tak najlepiej za darmo-Prosze nie porównywać do prywatnej placówki .Osobiście prowadziłam moja córeczkę koszt 8 godzin to 600 zł -zero opieki i wiecznie chora bez zwrotów.A za cały miesiąc 225+110 za posiłek to prawie jak w przedzskolu!!! Więc wcale nie drogo.Ludzie....

 • sisi

  Wszystko pieknie ładnie "złobek miejski" a cena prawie jak za prywatny 225+ 5,5 za jedzenie daje na miesiac 335 zł jeżeli dziecko chodzi 20 dni w miesiacu do zlobka... Eh jak dobrze ze moje dziecko juz chodzi do przedszkola...

 • mama żłobek

  Gdybym zapisała dziecko do przedszkola na 10 godzin to płaciłabym tyle samo ile za żłobek więc nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź.

 • ika

  no to chyba nie znasz cen żłobków, bo z tego co się orientowałam gdy sama szukałam żłobka, to opłata stała w prywanych wynosi conajmniej 500zł do tego wyżywienie, więc w sumie daje to ok 800zł

 • Maja

  Moje dziecko chodzi do prywatnego żłobka gdzie płacąc 490 zł mam możliwość pozostawienia go tam 10godz( nie daje na tyle) i to jest już z wyżywieniem. Więc jeśli średnia moja wypłata będzie 1300 zł to i tak jestem 800zł do przodu więc chyba się jednak opłaca.

 • kacha

  odwieczny problem z dzieciakami nikomu się nie dogodzi. Super sprawa z tym oby wiecej

 • Maja

  Na szczęście powstają też żłobki prywatne( na Halembie) bo do państwowego to naprawdę trudno się dostać.

 • hanys

  tak ale malo kogo stac na prywatny zlobek przy zarobku 1800 a to co zona zarobi to pojdzie na zlobek

 • Maja

  chyba, że zarobi 500zł to wszystko pójdzie ale ja myślałam o matkach które zarobią min 1300zł to są 800zł to przodu a to czasem dużo.

 • Rudzianka

  Super sprawa!!!!!

 • hanys

  A moze by tak pomyslec o halembie najwieksza dzielnica a nie ma zlobka

 • ewcia

  halemba ma prywatny zlobek na nowym swiecie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.