Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmienne szczęście K.S. Rugby Ruda Śląska

  • Dodano: 2022-09-24 10:30, aktualizacja: 2022-09-26 10:52

Diablice bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon turniejem w Gdyni, wygrywając I Ligę i awansując tym samym do Ekstraklasy rozgrywek na następny turniej Mistrzostw Polski Kobiet Rugby 7. Diablice nie przegrały meczu! W fazie grupowej osiągnęły następujące rezultaty:

Diablice Ruda Śląska - Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź  20:14
Diablice Ruda Śląska - Legia Rugby Sekcja Kobiet  II 15: 7
Diablice Ruda Śląska - Venol Atomówki Łódź 27:5.

W finale I Ligi ponownie zagrały z Legią II Warszawa zwyciężając 7: 5.

Warto odnotować debiut w barwach Diablic na Mistrzostwach Polski Laury Borowskiej i Aleksandry Kopiec oraz fakt, że MVP I Ligi została Angelika Piekorz. Ekstraligę wygrały oczywiście Biało-Zielone Ladies Gdańsk, a spadł z niej AZS AWF Warszawa. I Ligę opuściły Venol Atomówki Łódź, a z II Ligi w ich miejsce awansowały Bestie z Krakowa.
Następny turniej 8 października br. w Warszawie. Bez powodzenia natomiast rozegrały swój drugi ligowy mecz Gryfy w Lublinie z rezerwami Budowlanych Lublin. Wykorzystując przerwę w rozgrywkach Ekstraligi gospodarze wystawili w składzie również kilku zawodników z pierwszej drużyny i było to widoczne zwłaszcza w pierwszej połowie, podczas której niemalże od początku meczu Budowlani bezlitośnie punktowali wszystkie błędy rudzian, zdobywając w pierwszych czterdziestu minutach meczu aż sześć przyłożeń, Gryfy zdołały odpowiedzieć tylko jedną akcją punktową, po dosyć szczęśliwym rozegraniu piłki w ataku przyłożył niezawodny skrzydłowy Mykeltie Imani, a dwa kolejne punkty z podwyższenia dołożył Skubik. W drugiej połowie obraz gry się mocno zmienił, gra się bardzo wyrównała i toczyła głównie w okolicach linii środkowej boiska, co mogło mieć związek z tym, że Gryfy przez dziesięć minut grały w przewadze zawodnika po żółtej kartce dla rywala. Skubik zdobył trzy punkty z karnego, jednak nie udawało się udokumentować tej lepszej gry przyłożeniem, a aż dwa po przechytach piłki zdobyli gospodarze. Gryfy dopiero w ostatniej akcji meczu zdołały zdobyć drugie przyłożenie, Daniel Popczyk wykończył akcję punktową. Po dwóch kolejkach rudzianie mają na koncie dwie porażki, a za dwa tygodnie przed nimi trudne zadanie, na Burloch Arenie podejmą lidera ligi, zespół Watahy Zielona Góra.

Skład Gryfów: Popczyk Daniel, Chege Danson (Jastrzębski Dominik), Kuniczkowski Filip, Pyrek Marcin, Szombara Daniel, Majchrzak Szymon, Pogorzhalskyi Igor (Gładkowski Jakub), Dróżdż Dawid, Nowak Mateusz, Skubik Krzysztof, Imani Mykeltie, Jankowski Marcin, Weżgowiec Patryk, Sawicki Aleksander, Stempin Karol

Punkty zdobyli: Imani Mykeltie 5 pkt. (1P), Popczyk Daniel 5 pkt. (1P), Skubik Krzysztof 5 pkt. (1K, 1pd)
AWP Budowlani II Lublin - KS Rugby Ruda Śląska 49:15 (36:7)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również