Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zorganizowali koncert, by zebrać fundusze na leczenie 18-letniej Kasi

  • Dodano: 2019-01-25 21:45

W bielszowickim Domu Kultury odbył się koncert charytatywny pod hasłem "We ♥ Kasia". Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Kasi Honorowicz, która walczy z chrzęstniakomięsakiem.

Podczas koncertu wystąpili aktorzy Atelier Sztuki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej wraz z przyjaciółmi. Z inicjatywą zorganizowania koncertu dla nastoletniej rudzianki wyszli uczniowie "Morcinka".

Kasia to rówieśniczka moich wychowanków, młoda, aktywna osoba. Cieszę się, że jej koledzy i koleżanki wykazują się taką postawą w tak trudnych dla niej chwilach – mówi Anna Morajko-Fornal, opiekun grupy.

Kasia Honorowicz to 18-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej. W ubiegłym roku, podczas wakacji, u dziewczyny zdiagnozowano chrzęstniakomięsaka. Przeszła już wiele operacji, a także chemioterapię i radioterapię. Jednak czeka ją dalsza, ciężka i kosztowna walka o zdrowie. Dlatego cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie młodej rudzianki.

Do świątecznego spotkania uczniowie ZSO nr 2 zaprosili wielu przyjaciół zarówno z rudzkich szkół, jak i katowickich Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Młodzi aktorzy zaprezentowali repertuar świąteczno - pastorałkowy z przesłaniem aktualnym w każdym czasie. Honorowy patronat nad koncertem objęła Prezydent Miasta Ruda Śląska Grażyna Dziedzic.

Zorganizowali koncert, by zebrać fundusze na leczenie 18-letniej Kasi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również