Wiadomości z Rudy Śląskiej

Co robić w przypadku odmowy udzielenia kredytu przez bank?

  • Dodano: 2019-08-21 09:30

Bank odmówił nam przyznania kredytu - z czego może to wynikać?

Odmowa kredytu nie jest niczym dziwnym w praktyce bankowej, bo wielu klientów otrzymuje właśnie taką decyzję. Może być ona spowodowana różnymi czynnikami, jednak najważniejsze - że nie jest to sytuacja bez wyjścia. O tym za chwilę, na razie zastanówmy się, dlaczego banki nie decydują się przekazać nam środków pieniężnych? 

Mogą tak postanowić z uwagi na niestabilność naszego zatrudnienia i wysokość zarobków. Mówiąc najprościej, jak się da - są przekonane, że nie damy rady spłacić kredytu. Innym powodem jest historia spłat obecnych, jak i starych pożyczek bądź kredytów, czyli nie możemy uzyskać wsparcia, bo mamy inne długi, które powinniśmy uregulować. Oceniana jest także kompletność i poprawność wypełnienia wniosku. 

Z drugiej strony, jeśli powyższe czynniki dotyczące zatrudnienia, pensji, spłat i spraw formalnych (wypełnienie wniosku) - zostaną ocenione pozytywnie, bank prawdopodobnie zdecyduje się na przyznanie nam kredytu. Duże znaczenie ma tu też historia współpracy z bankiem, np. to, jak długo korzystamy z konta osobistego. 

Nie przyznano nam kredytu. Co zrobić?

  • Niestety, bank nam odmówił. Zamiast się załamywać, powinniśmy poszukać przyczyny: dlaczego podjął taką decyzję? Na tej podstawie będziemy wiedzieć, że być może za krótko pracujemy na umowę o pracę lub mamy tzw. śmieciówkę, której bank nie honoruje? Może jednak chodzi o zobowiązania, których nie uregulowaliśmy? Czasem to naprawdę drobne długi, jakie widnieją w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i obniżają nasze szanse? Powodów może być wiele, ale jak chcemy ruszyć dalej i walczyć o kredyt, musimy go poznać!
  • Jak już się to uda, postarajmy się wyeliminować tę przyczynę i wrócić do tego samego banku z kolejnym wnioskiem. To może wymagać odczekania pewnego czasu bądź spłacenia dawnych zobowiązań. Najważniejsze jednak, aby nie wracać do banku, jeśli nie poradziliśmy sobie z problemem odmowy. 
  • Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować w innym banku. Warto pamiętać, że banki nie stosują identycznych kryteriów udzielania kredytów, a więc to, co w jednym będzie nas dyskwalifikować, w innym już niekoniecznie pogrzebie nasze szanse. 

Nie mamy szans na kredyt - to może pożyczka pozabankowa?

Już wiemy, że nie dostaniemy kredytu. Zdajemy sobie też sprawę z tego, gdzie leży problem. Chcemy go wyeliminować, ale zajmie to zbyt dużo czasu, a pieniądze nam są potrzebne bez zbędnej zwłoki. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pożyczki pozabankowej. Firmy, które ich udzielają, podchodzą do klientów mniej restrykcyjnie, co oznacza, że zdecydowanie łatwiej niż w banku uzyskać tu wsparcie finansowe. 

Można je otrzymać błyskawicznie, składając wniosek online. Nie ma tu zbyt wielu formalności, a oferta skierowana jest nie tylko do osób mających stały dochód, ale też takich, które mają problemy z pracą, długami czy innymi trudnościami. 

Żeby jednak wybrać mądrze, zajrzyjmy pod adres https://money24.pl/pozabankowe-pozyczki-ratalne/. Dostępny jest tu wykaz firm udzielających pożyczek z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ich oferty - kwotę, jaką możemy zyskać i w jakim czasie musimy ją spłacić. Dzięki tej weryfikacji wybrana przez nas propozycja będzie korzystna i łatwa do spłaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.