Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak urządzić małą łazienkę w bloku w nowoczesnym stylu?

  • Dodano: 2020-08-19 06:30, aktualizacja: 2020-08-19 06:38

Czy mała łazienka w bloku może być funkcjonalna, komfortowa i nowoczesna? Co zrobić, aby optycznie ją powiększyć?

Przede wszystkim kolor

Łazienki w blokach z okresu PRL zazwyczaj mają powierzchnię nie więcej jak 4 mkw. Salonu kąpielowego z nich nie zrobimy, ale można zastosować kilka trików, aby pomieszczenie sprawiało wrażenie większego. Przede wszystkim kupujemy kafelki w jasnych kolorach, a fugi dobieramy w możliwie jak najbardziej zbliżonym kolorze. W ten sposób stworzymy wrażenie jednolitej powierzchni. Biel, szarości, pastele – te barwy będą idealne. Warto pokusić się o duże kafle, ale bez mocnych i wyrazistych elementów graficznych. Przy nowoczesnej aranżacji zalecamy położenie glazury tylko do pewnej wysokości, np. 2/3 lub na wybranych ścianach, a resztę powierzchni pokryć wodoodporną tapetą lub farbą.

Wanna czy prysznic?

Odwieczny dylemat posiadaczy małych łazienek w bloku – wanna czy prysznic? Zdecydowanie najłatwiej umieścić kabinę prysznicową w rogu łazienki. Asortyment obecny aktualnie na rynku zadziwia swoją różnorodnością. Dostępne są brodziki prysznicowe o różnych kształtach i rozmiarach tak, aby można było je idealnie dopasować do niewielkiego metrażu. A co jeśli rogi pomieszczenia mamy już zagospodarowane? Wówczas warto zapoznać się z ofertą kabin prysznicowych przyściennych, które tylko jedną swoją stroną przylegają do ściany łazienki. Taka kabina powiększa optycznie wnętrze, a także nadaje niesamowicie nowoczesnego charakteru. Dla zwiększenia komfortu kabinę można doposażyć w panel z hydromasażem, podświetlenie LED a nawet radio.

Są jednak osoby, które nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny, ale na co dzień jednak chciałyby korzystać z „szybkiego” prysznica. Metraż pomieszczenia nie pozwala na zamontowanie jednego i drugiego elementu. Idealnym rozwiązaniem okazują się być parawany nawannowe, które umożliwiają wzięcie prysznica w wannie bez obawy o zalanie całej łazienki. Pełnią one nie tylko ogromną rolę funkcjonalną ale również są niezwykłą ozdobą, podnoszącą bardzo walory estetyczne pomieszczenia.

Miejsce do przechowywania

Mała łazienka też może być wygodna i funkcjonalna. Chcąc wygospodarować miejsce na przechowywanie przyborów łazienkowych i ręczników, warto wykorzystać miejsce pod umywalką, montując ją na szafeczce. Model podwieszany szafki nie przytłoczy wnętrza a sprawia wrażenie lekkości.

Lustro

Nie ma łazienki bez lustra. W niewielkich pomieszczeniach warto pomyśleć o dużych lustrach bez ram, może nawet i na całą ścianę. Umieszczając takie lustro na wprost wejścia, efekt powiększenia wnętrza poprzez nadanie mu wrażenia głębi gwarantowany.

Oświetlenie

Mała łazienka bez okna znaczy ciemna? O nie! Aby rozświetlić wnętrze i stworzyć wrażenie większego pomieszczenia, decydujmy się na montaż nowoczesnego oświetlenia LED lub halogenów, rozmieszczonych punktowo na podwieszanym suficie lub na brzegach mebli. W ten sposób stworzymy magiczny klimat, sprzyjający relaksowi i odprężeniu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Danuta

    Mała łazienka to trudny projekt, ale może ona być funkcjonalna. U mnie zmieściła się kabina prysznicowa, kibelek z biobidetem, umywalka, pralka i nawet wąski słupek. Wszystko w jasnych kolorach aby ją wizualnie powiększyć. Wyszło naprawdę nieźle ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.