Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybrać wielorazową maseczkę materiałową?

  • Dodano: 2020-11-13 13:15

Noszenie maseczek ochronnych, które od 10 października ponownie stało się obowiązkowe, oznacza dla większości z nas konieczność zaopatrzenia się w wymagane zabezpieczenie nosa i ust. W trosce o higienę i własną wygodę, warto poświęcić chwilę na wybór maseczki, która zapewni jak najskuteczniejszą ochronę przed patogenami, a jej codzienne użytkowanie nie będzie wiązało się z dyskomfortem.

Ze względu na ich walory praktyczne, większość osób decyduje się obecnie na zakup maseczek wielokrotnego użytku. Wygodne w użyciu, bezpieczne dla skóry, a co najważniejsze nadające się do powtórnego wykorzystania maseczki wielorazowe to produkt, bez którego trudno się dziś obyć.

Rodzaje maseczek ochronnych

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów wielorazowych maseczek ochronnych, w tym: maseczki materiałowe, maseczki z filtrem wymiennym, maseczki antysmogowe, a także przyłbice ochronne. Czym różnią się od siebie poszczególne modele i który z nich będzie dla nas najodpowiedniejszy?

Maseczki wielorazowe – jaki model dla kogo?

Maseczki z filtrem wymiennym to model szczególnie polecany osobom narażonym na powikłania COVID-19, czyli: seniorom, osobom zażywającym leki immunosupresyjne oraz cierpiącym na przewlekłe schorzenia układu oddechowego. Maseczki te wyróżniające się wysoką skutecznością filtracji pod kątem cząstek stałych, bakterii i wirusów zapewniają niezawodną ochronę, umożliwiając jednocześnie swobodę oddechu.

Inny model maseczek wielorazowych, odpowiedni dla osób deklarujących problemy oddechowe, z powodu których nie mogą one korzystać z tradycyjnego, zakrywającego nos i usta wariantu to przyłbice ochronne. Wykonane z przezroczystego pleksi glassu, pozwalającego na swobodny przepływ powietrza przyłbice stosowane są powszechnie w punktach takich jak: apteki, szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej oraz gabinety kosmetyczne i lokale usługowe.

Mimo wielu zalet opisanych wyżej modeli, najchętniej wybieranym rodzajem wielorazowych maseczek ochronnych pozostają wciąż maseczki materiałowe. Co sprawia, że są tak popularne?

Wielorazowe maseczki materiałowe – komfort i bezpieczeństwo

Swoją popularność maseczki materiałowe zawdzięczają nie tylko wygodzie. Komfort użytkowania to drugi po skuteczności antywirusowej argument przemawiający za ich wyborem. Wytrzymała, wysokiej jakości tkanina, z jakiej wykonano maseczki ochronne SafeMask to materiał o dużej gęstości.

Doskonale zabezpiecza przed przenikaniem przenoszonych drogą kropelkową, zawierających potencjalnie bakterie i wirusy cząstek. Ich inne praktyczne walory to anatomiczny, dopasowujący się do owalu twarzy kształt, wygodne, obustronne wykończenie elastyczną lamówką oraz możliwość prania w temperaturze 90°C.

Dodatkowo, przekładająca się na estetykę precyzja wykonania czyni maseczki materiałowe SafeMask jednym z najbardziej popularnych na rynku modeli. Każdą z naszych maseczek zabezpieczamy dodatkową barierą ochronną w postaci preparatu zawierającego jony srebra Ag124 o udowodnionych właściwościach antywirusowych i bakteriobójczych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.