Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wysłać paczki do USA?

  • Dodano: 2021-04-06 09:00, aktualizacja: 2021-04-09 15:18

Wysyłka paczki do Stanów Zjednoczonych jest dzisiaj znacznie prostsza niż jeszcze kilkanaście lat temu. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jaki jest najtańszy oraz najbezpieczniejszy sposób na wysyłkę paczki do USA.

Wysyłka paczki do USA - jak się za to zabrać? 

Przesyłki międzynarodowe cieszą się obecnie naprawdę sporą popularnością wśród Polaków. Ogromnego zainteresowania wysyłką przesyłek nie zmieniła nawet panująca pandemia koronawirusa. Wielu naszych rodaków zastanawia się nad tym, jak wygląda wysyłka paczek do Stanów Zjednoczonych. Nie ma się co dziwić - w końcu w USA zamieszkuje aż 9 milionów naszych rodaków. Polonia w Stanach jest wyjątkowo liczna. Czy przesłanie korespondencji do Ameryki jest trudne? Absolutnie nie. Paczka do USA jest bardzo łatwa w wysyłce. 

Nie trzeba wcale korzystać z usług tradycyjnej poczty, aby nasz list dotarł do bliskich w Stanach Zjednoczonych. W tej chwili funkcjonuje mnóstwo nowoczesnych firm kurierskich, które wysyłają przesyłki drogą morską lub samolotem. Wybór jest bardzo zróżnicowany. Każda z funkcjonujących firm kurierskich stara się nieustannie uatrakcyjniać swoją ofertę. Różnice występują zarówno pod względem formy, ceny jak i czasu realizacji zlecenia. Zachęcamy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładne zweryfikować, co proponują poszczególne firmy. Wybór najkorzystniejszej oferty nie powinien być jednak bardzo trudny. Przesyłki do USA nie muszą być drogie. 

Wysyłka paczek w czasach COVID-19 - o czym koniecznie należy pamiętać? 

Koronawirus wpłynął na codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Istotne zmiany zaszły także w sposobie wysyłania paczek poza granice Polski. Wysyłając i odbierając przesyłki musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli DDM: dystans, dezynfekcja, maseczka. Zastosowanie się do tych wytycznych jest niezwykle istotne, ponieważ tylko wtedy możliwe będzie ograniczenie transmisji wirusa, aż pandemia wygaśnie samoistnie. 

Jaki jest koszt wysyłki paczki do USA? 

Sporo osób przed wysyłką paczki do USA zastanawia się, jaki będzie jej dokładny koszt. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie nie jest łatwe. Jest to uwarunkowane tym, iż na ostateczną cenę wpływa rodzaj przesyłki (list, paczka) a także masa czy gabaryty. Co do zasady, cena paczki ważącej mniej niż 1 kilogram wynosi od 150 do 550 złotych.

Rozbieżności cenowe są spowodowane także długością trasy, którą paczka będzie pokonywała. Niższe ceny obowiązują wtedy, gdy paczka jest przesyłana drogą morską, z kolei wyższe przy transporcie lotniczym. W tym drugim przypadku przesyłka trafi do adresata znacznie szybciej, dlatego jeżeli zależy nam na czasie, warto dopłacić do tej formy wysyłki. 

Allekurier - nowoczesny broker usług kurierskich 

Allekurier to broker usług kurierskich, dzięki któremu można wysłać tanio przesyłki międzynarodowe do USA, Anglii czy innych krajów. Współpracuje on z wieloma nowoczesnymi firmami kurierskimi, co sprawia, że jego klienci zawsze mają dostęp do usług kurierskich wysokiej jakości w najniższej cenie. Ceny za nadawanie paczek za pośrednictwem Allekurier są nawet 70% niższe niż w przypadku wysyłania listów czy paczek bezpośrednio u przewoźników. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.