Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jakie meble do pokoju w stylu loftowym wybrać?

  • Dodano: 2022-01-13 08:45, aktualizacja: 2022-01-14 10:15

Masz przed sobą dekorację wnętrza i myślisz o wystroju w stylu loftowym? Zapoznaj się z poniższym wpisem, aby poznać m.in. jakie stoły, szafy oraz inne meble wybrać. 

Jakie stoły do loftu wybrać?

Na popularności zyskują stoły industrialne, które posiadają drewniany blat oraz metalową konstrukcję. Dzięki temu łączą dwie ważne cechy trwałość oraz nietendencyjna estetyka. Stoły te różnią się od siebie modelami, ale łączy je dokładność i elegancja.

Przykładowe modele znajdziecie na stronie: meblini.pl/pl/c/Stoly-industrialne-i-loftowe/314. Stoły industrialne mogą być różnej szerokości, tak, aby swobodnie dopasować je do wielkości danego pomieszczenia. Ceny tego mebla wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Różnią się od siebie kształtem. Mogą być:

  • okrągłe,
  • prostokątne,
  • kwadratowe,
  • owalne.

Decydując się na stół do loftu warto zwrócić uwagę, czy ma być on rozkładany. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza, gdy spodziewamy się organizacji większego przyjęcia.

Drugim lekko innym typem jest stół loftowy. Cechuje się on metalowymi nogami, które są pomalowane proszkowo oraz drewnianym blatem w różnych wariantach kolorystycznych. Drewno daje świetny kontrast to ciemnego metalu. Jest to mebel, który z pewnością dodaje charakteru wnętrzu. 

Rodzaje szaf do loftu

Wybierając meble do loftu warto zwrócić uwagę na dwa typy mebli. Po pierwsze jest to szafa przesuwna. Ten rodzaj mebla może być naprawdę stylowy. Jego wielkim atutem jest stosunkowo mała ilość miejsca jaką zajmuje. Szafa przesuwna to wyjątkowo uniwersalny mebel, który ma swoje zastosowanie w wielu pokojach w mieszkaniu tj.: przedpokój, garderoba, sypialnia, pokój młodzieżowy, dziecięcy czy też biuro. Mając konkretne indywidualne potrzeby, warto wybrać mebel na większą ilość półek, bądź drążków. W szafie za zasuwanymi drzwiami spokojnie można zmieścić ubrania, sprzęt domowy, ale również wygospodarować półkę na dokumenty, czy książki. Taki rodzaj szafy z pewnością ułatwia nam utrzymanie względnego porządku. Przykładowe modele szaf przesuwnych można znaleźć na stronie: https://meblini.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/144. Ceny są bardzo zróżnicowane od 600 złotych do kilku tysięcy. Dużo jest zależne od rozmiaru szafy i jej szerokości. Jeżeli chcemy powiększyć optycznie pokój, warto zakupić szafę z lustrem. 

Do wnętrza typu loft świetnie będą pasować tzw. szafy płytkie. Cechują się one głębokością około 40 centymetrów. Przykłady modeli możecie znaleźć na stronie: https://meblini.pl/pl/c/Szafy-plytkie/222. Szafy płytkie mogą spokojnie zostać wstawione do węższych pomieszczeń, dzięki czemu łatwiej się w nich poruszać. Dodanie do tego przesuwnych drzwi jeszcze zwiększa praktyczność tego rozwiązania, bo nie jest potrzebna dodatkowa przestrzeń na otwarcie szafy. Taki rodzaj mebla jest najczęściej wybierany do przedpokoju lub garderoby. W ofercie sklepów można znaleźć różnorodne modele w wielu kolorach drewna oraz metalu. Ten niepozorny rodzaj szafy może wiele zmieścić. Wszystko zależne jest od układu półek oraz drążków wewnątrz szafy. 

Wygląd zewnętrzny szafy z pewnością jest równie ważny jak jej wnętrze. Na rynku rozróżnia się m.in. szafy:

  • z lustrem,
  • ze szkłem lacobel,
  • gładkie,
  • w wykończeniu połysk,
  • z grafiką.

Nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie model dla siebie. W wielu szafach można zamontować oświetlenie LED, które jest urozmaiceniem w szafie i dodaje jej również charakteru. Efektowny dodatek ozdobny to także aluminiowe wykończenia. Dzięki grafikom na szafie, mebel ten może stać się oryginalnym elementem danego pomieszczenia. 

Czy myśleliście o urządzeniu mieszkania w stylu loftowym?

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.