Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kalendarze spiralowane - jak stworzyć projekt, który przyciągnie uwagę wielu osób

  • Dodano: 2020-09-29 15:15

Kalendarze spiralowane w wersji stojącej lub wiszącej to jedne z popularniejszych produktów tego typu. Specyficzny format pozwala na łatwe umieszczenie ich w dowolnym miejscu, a jednocześnie umożliwia swobodne przekładanie lub wyrywanie całych kartek bez uszkodzenia pozostałych stron. W jaki sposób zaprojektować takie kalendarze i gdzie można zlecić ich druk?

Czym są kalendarze spiralowane?

Jak sama nazwa mówi, kalendarze spiralowane mają specjalną spiralkę pozwalającą na utrzymanie wszystkich kartek na swoim miejscu, a jednocześnie umożliwiają ich przekładanie na drugą stronę lub całkowite odrywanie. Takie produkty występują w różnych wariantach, zarówno jeśli chodzi o wymiary, jak i dokładne ułożenie poszczególnych miesięcy.

Gdzie zlecić druk kalendarza spiralowanego?

Przykładowy kalendarz spiralowany

Drukiem kalendarza spiralowanego zajmują się profesjonalne firmy poligraficzne, które oferują możliwość przeprowadzenia całego procesu od początku do końca. Jedną z drukarni internetowych tego typu jest OpenPrint.pl – realizuje ona nie tylko gotowe projekty, lecz także tworzy własne propozycje kalendarzy spiralowanych. W tym miejscu klienci mogą nie tylko zdecydować o nadrukach, lecz także rodzaju papieru, kolorze spiralki i innych aspektach związanych z dokładnym wyglądem zamówionego kalendarza spiralowanego.

Kalendarze spiralowane A3

Jednym z popularniejszych formatów kalendarzy spiralowanych jest A3, czyli 297 x 420 mm. Pozwala on na swobodne robienie notatek przy konkretnych dniach, jednocześnie zachowując stosunkowo kompaktowe wymiary – zmieści się na wielu tablicach korkowych czy biurowych ścianach. Kalendarze spiralowane A3 mają także wystarczająco dużą ilość miejsca, w którym można umieścić nadruki związane z reklamą konkretnej firmy.

Kalendarze spiralowane w innych formatach

Kalendarze spiralowane A3 to nie jedyna z dostępnych propozycji. Dużą popularnością cieszą się również modele w formatach A4, A2 i B2. Niektóre z nich pozwalają na wydrukowanie zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, o czym warto pamiętać podczas tworzenia projektu.

Jak zaprojektować kalendarze jednodzielne spiralowane?

Podczas tworzenia projektu kalendarza jednodzielnego spiralowanego warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni barwowej, wartości dpi oraz wymiarów pliku. Informacje na temat takich parametrów znaleźć można na stronach drukarni internetowych zajmujących się drukiem gotowych projektów. Kalendarze jednodzielne spiralowane w formacie A3 lub większym cechują się dużą przestrzenią pozwalającą na nadrukowanie dowolnych motywów, z zachowaniem przejrzystości produktu.

Kalendarze biurkowe spiralowane

Kalendarz biurkowy spiralowany

Kalendarze biurkowe spiralowane nieco różnią się od swoich ściennych odpowiedników. Zazwyczaj przyjmują one formę przypominającą namiot ze spiralką umieszczoną na górnej krawędzi. Dzięki takiemu kształtowi możliwe jest przerzucanie kolejnych stron na tył produktu wraz z upływem miesięcy. Proces projektowania kalendarza biurkowego nie różni się zbytnio od wersji wiszących, jednak warto pamiętać, że takie modele wymagają umieszczenia grafik w orientacji poziomej.

Kalendarze książkowe spiralowane

Kalendarz książkowy spiralowany

Kalendarze książkowe spiralowane również stanowią ciekawe rozwiązanie dla pracowników biurowych. Tego typu produkty można zabrać ze sobą w każde miejsce, jednocześnie robiąc szczegółowe notatki. Kalendarze książkowe występują w różnych formatach, jednak zwykle są one na tyle małe, że pozwalają na umieszczenie w większości torebek i toreb.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.