Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kredyt na bieżące wydatki nie musi być drogi!

  • Dodano: 2018-08-14 12:45

Kredyt kojarzy Ci się z masą formalności i jeszcze większymi wydatkami? Rzeczywistość potrafi zaskoczyć, także w tym pozytywnym znaczeniu… Dowiedz się więcej na temat pożyczania pieniędzy na korzystnych warunkach. Nasze wskazówki przydadzą się każdemu, kto stoi przed koniecznością zdobycia dodatkowych pieniędzy na dowolny cel.

Droga do pieniędzy

Większość z nas staje czasem przed koniecznością pożyczenia gotówki. Jedni likwidują awarię samochodu, drudzy uzupełniają budżet wakacyjnej wycieczki, inni regulują swoje wcześniejsze zobowiązania, na które nie starczy z wypłaty. Ile osób, tyle celów i potrzeb.

W Polsce udziela się rocznie milionów kredytów i pożyczek. Te pierwsze są oferowane w bankach i kasach spółdzielczych, te drugie – w firmach pozabankowych. Jak dużo jest możliwości, sprawdzisz, odwiedzając takie strony chociażby jak ekredyt24.com.pl. Nie sztuką jest wybrać pierwszą lepszą ofertę – prawdziwe wyzwanie to znalezienie takiej umowy, która nie będzie kosztowała zbyt dużo. W ogóle warto ograniczać zbędne wydatki. W tym artykule podpowiadamy, jak zminimalizować koszty – zarówno znalezienia odpowiedniego kredytu, jak i samej umowy.

Szukanie kredytu łatwiejsze, niż kiedykolwiek

Skoro na rynku jest tak wiele banków, samodzielne konsultacje i poszukiwania oferty marzeń byłoby bardzo kosztowne. Trzeba by w takim układzie wygospodarować wiele, naprawdę wiele godzin na odwiedziny kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu różnych banków. Dodajmy koszty paliwa. Nie, zdecydowanie to nieopłacalny ruch. Ale czy odpuścić sobie porównanie i wybrać pierwszą lepszą ofertę, na przykład na podstawie obejrzanej reklamy? To również nie byłoby racjonalnym wyjściem. Przedstawiamy lepsze, a co najważniejsze – całkowicie darmowe rozwiązanie.

Wejdź na jedną ze stron do porównywania pożyczek. Wystarczy rzucić okiem na aktualny, profesjonalny ranking kredytów gotówkowych. Weź pod uwagę nie tylko odsetki, ale również pozostałe koszty kredytu (ubezpieczenie, prowizja, inne opłaty). Do tego dochodzą ograniczenia formalne, a także konkretne wytyczne dotyczące wysokości kwot i rat. Nie każda kwota rozliczana co miesiąc jest w zasięgu naszego portfela. Dlatego opłaca się szukać najtańszych rozwiązań.

Banki, podobnie zresztą jak firmy pożyczkowe, są ograniczone prawem. Nie mogą „miażdżyć” klientów lichwiarskimi odsetkami i ukrytymi kosztami. Mimo to oferty często się różnią. Im wyższa kwota, którą pożyczasz, tym bardziej odczuwasz niuanse na własnej kieszeni. Jeśli sytuacja zmusza Cię do pożyczki, nie działaj pod presją czasu i chwili. Unikaj niezbyt transparentnych zasad i propozycji. Wszystkie punkty umowy muszą być czytelne. Gdy czegoś nie rozumiesz, skonsultuj się. Powtórzmy: nie przepłacaj, wbrew stereotypom kredyt nie musi być drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.